Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Mrągowscy strażacy szkolą się, by nieść pomoc jeszcze sprawniej

2019-01-24 16:04:04 (ost. akt: 2019-01-24 16:49:26)

Autor zdjęcia: PSP Mrągowo

Trwa okres zimowy. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mrągowie wykorzystują panujące warunki pogodowe do przeprowadzenia cyklu szkoleń. Przy okazji wykorzystują nowy sprzęt.

Zobacz także: Nowy sprzęt strażaków zastąpi wysłużone skafandry Nowy sprzęt strażaków zastąpi wysłużone skafandry Od początku stycznia strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mrągowie dysponują nowoczesnymi ubraniami do pracy w wodzie.
- Tematyka szkoleń obejmowała zagadnienia z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego - wyjaśniają mrągowscy strażacy. W trakcie szkolenia przećwiczyli m.in. wyciąganie ludzi i zwierząt z wody. Ćwiczyli również techniki dotarcia do poszkodowanego przy wykorzystaniu sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu JRG. Strażacy przypomnieli sobie też zasady udzielania pierwszej pomocy osobom wydobytym z wody i wychłodzonym.

Szkolenie było dobrym momentem do sprawdzenia w praktyce nowych ubrań do pracy w wodzie, które trafiły w ręce strażaków ze środków fundacji Orlen i KW PSP w Olsztynie. Dzięki ciągłym szkoleniom i modernizacji sprzętu, druhowie są coraz skuteczniejsi podczas działań, gdzie trzeba ratować życie i zdrowie ludzkie.

źródło: PSP Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages