Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Festyn w Marcinkowie pod znakiem bezpieczeństwa

2019-02-06 06:45:45 (ost. akt: 2019-02-06 06:21:39)

Autor zdjęcia: PSP

W Zimowym Festynie Rodzinnym, który odbył się w Marcinkowie aktywnie uczestniczyli mieszkańcy gminy. Do inicjatywy przyłączyli się mrągowscy policjanci.

W niedzielę przy Szkole Podstawowej w Marcinkowie odbył się ZImowy Festyn Rodzinny, którego organizatorem była Gmina Mrągowo.

W przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również mrągowscy funkcjonariusze, ponieważ to bardzo dobra okazja, by porozmawiać z uczniami i ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Podczas festynu uczestnicy mieli okazję m.in. poznać pracę policjantów.

— W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz oraz materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa — mówi rzecznik mrągowskiej policji, Dorota Kulig. Spotkanie było również bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metod im przeciwdziałania.

— Dorośli uczestnicy mogli też dowiedzieć się na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo w myśl hasła „Zamiast jechać po sobie, przejdźmy to razem” funkcjonariusze promowali właściwe zachowania na drodze. Dorośli mogli założyć alkogogle i narkogogle - czyli okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak widzi go osoba będąca pod wpływem alkoholu czy narkotykach — dodaje rzeczniczka KPP. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych pytaniach. A nagrodą były oczywiście odblaski.

— Każde takie spotkanie, to wspaniała okazja do promocji aplikacji Moja Komenda i programu Dzielnicowy bliżej nas.

źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages