Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Biegniemy tropem wilczym siódmy raz

2019-02-06 18:00:00 (ost. akt: 2019-02-06 06:19:19)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

MRĄGOWO\\\ Fundacja Wolność i Demokracja już po raz siódmy organizuje ogólnopolski projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Tradycyjnie pobiec będzie można w Mrągowie. Właśnie ruszyły zapisy! Bieg odbędzie się 3 marca.

Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można pobiec w Mrągowie. Ruszyły zapisy - dobra wiadomość jest taka, że organizatorzy przygotowali 400 pakietów startowych!

Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących po zakończeniu II wojny światowej z komunistycznym zniewoleniem, jest największym biegiem pamięci w Polsce i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

W 2017 roku w biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itp.

W ubiegłorocznej inicjatywie na starcie mrągowskiego biegu stanęło ponad 400 zawodników. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, a partnerami Hotel Mrągowo Resort & Spa, Centrum Kultury i Turystyki, Zespół Oświatowo Sportowy "Baza" w Mrągowie, Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie, Stowarzyszenie Luz Grupa, Muzeum Sprzętu Wojskowego, Klub Biegacza Mrągowo, Hufiec ZHP Mrągowo im. Janusza Korczaka oraz Parafia św. Wojciecha w Mrągowie.

Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W Mrągowie zorganizowany będzie również bieg na ok. 8 km.

Więcej o idei biegu można przeczytać na stronie internetowej tropemwilczym.pl.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages