środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Jej fotografia ma zapisać ulotną chwilę w ponadczasowym wymiarze

2019-02-27 19:58:45 (ost. akt: 2019-02-27 18:13:10)

Autor zdjęcia: organizator/CKiT

Ulotność chwili i wspomnień. Ulotność wrażeń. Wreszcie ulotność tego co przemija: urody, dzieciństwa, młodości... To wszystko będzie można zobaczyć (i docenić) 9 marca w sali Orbita w CKiT w Mrągowie podczas wernisaża fotografii Katarzyny Łady. Początek o godz. 16.

Minimalizm, kontrasty, gra światła, cienia i emocji – tak w kilku słowach scharakteryzować można prace Katarzyny Łady. Stając za aparatem, wnikliwie studiuje kobiecość i stara się odkryć dla odbiorcy ten niezwykły, intymny element, który zazwyczaj pozostaje ukryty czy też niedopowiedziany. Choć wciąż jest na początku swej fotograficznej drogi, jej zdjęcia cechuje wyrazisty styl, wzbudzający zainteresowanie w internetowych mediach – została doceniona m.in. przez użytkowników portalu fotograficznego GuruShots.

Patrzy na świat przez obiektyw od 2016 roku. Od tego czasu wzięła udział w kilku warsztatach fotograficznych, m.in. “Portret - Siła prostoty” pod kierunkiem Arcadiusa Mauritza czy “Kobieta, światło i emocje” u Pawła Brzezińskiego. Fotografia wkroczyła w jej życie tyleż wyraziście, co niespodziewanie – to, co początkowo było jedynie medium pozwalającym na uchwycenie ulotnych chwil rodzinnego życia, szybko przerodziło się w pasję i fascynację. Zanim jednak tak się stało, minęło trochę czasu: jej pierwszy aparat pokrywał się kurzem przez ponad trzy lata.

Nieustannie poszukuje nowych źródeł natchnienia – dzięki fotografii stała się czujnym obserwatorem otaczającej rzeczywistości. Inspiracji poszukuje tak w wypisanych (i skrywanych) na twarzach emocjach, jak i na łonie natury, uczy się także od wielkich mistrzów fotografii (szczególnym sentymentem darzy twórczość Petera Lindbergha oraz Platona Antoniou).

Prywatnie spełniona mama dwóch wspaniałych dziewczyn. Córki są nie tylko jej światem, ale także ulubionymi modelkami – fotografuje je, aby odczarować ulotność dzieciństwa i zmienić ją w ponadczasowość pamięci. Wie, że przed nią jeszcze wiele wyzwań i ma wielką nadzieję, że jednym z nich będzie portretowa sesja w malowniczej Islandii.

źródło: organizator

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages