środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Statystyczny sukces ucznia "ogólniaka"

2019-03-05 08:00:00 (ost. akt: 2019-03-05 19:21:14)

Autor zdjęcia: archiwum 1LO

Uczeń 1. LO w Mrągowie znalazł się w gronie najlepszych uczestników Olimpiady Statystycznej. Karol Żyra wystartował w 1. etapie zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej w Olsztynie.

Karol musiał rozwiązać 29 zadań, które miały szeroki zakres tematyczny i dotyczyły między innymi: metodologii badań statystycznych, analizy dynamiki zjawisk masowych, matematyki ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych obliczeń z zakresu rachunku prawdopodobieństwa oraz szeroko pojętej geografii od fizycznej, przez przemiany społeczno – gospodarcze w Polsce i na świecie po terytorialne zmiany środowiska naturalnego. Karol dobrze poradził sobie z zadaniami i zajął 49. miejsce w kraju na 3009 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, przystępujących do olimpiady.

Do etapu drugiego zawodów centralnych kwalifikację uzyskuje 30 pierwszych osób, ale dla nas Karol ze swoim wynikiem i tak jest ZWYCIĘZCĄ! Będąc w klasie maturalnej, podjął dodatkowy wysiłek rozszerzenia swojej wiedzy z innych dyscyplin i zgłębiał treści wykraczające poza materiał szkolny.

1LO/Justyna Kindziera

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages