Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Mrągowo z milionami wsparcia dla projektu ekologicznego

2019-04-06 11:37:25 (ost. akt: 2019-04-08 14:26:47)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mrągowo otrzyma ponad 16 milionów zlotych dofinansowania na realizację budowy i przebudowy głównych kolektorów deszczowych na terenie miasta. Projekt został zgłoszony do konkursu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w sierpniu ub.r. w poprzedniej kadencji samorządu.

Dofinansowanie w konkursie uzyskały jedynie 23 samorządy. Mrągowski projekt został sklasyfikowany na wysokim 14. miejscu, uzyskując 47 pkt. To bardzo duży sukces przygotowujących projekt: ówczesnej burmistrz Otolii Siemieniec, pracowników Urzędu Miejskiego przy aktywnym udziale dyrektora ZWiK Mrągowo Andrzeja Wołosza i pracowników spółki.

Realizacja inwestycji ma strategiczne znaczenie dla rozwiązania problemu wód opadowych w mieście. Docelowo umożliwi od dawna oczekiwaną przebudowę dróg w Śródmieściu.

Największy projekt inwestycyjny przygotowywany od lat przez miasto Mrągowo uzyskał 16 616 243,76 złotych dofinansowania z UE. Całkowita wartość projektu to 24 165 222,15 złotych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Instytucja Wdrażająca Osi priorytetowej II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020,działając na podstawie Porozumienia z Ministrem Środowiska, ogłosił konkurs projektów w ramach
działania 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska typ projektu 2.1.5 Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich.

14 marca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako Instytucja Organizująca Konkurs nr POIS.02.01.00-IW.02-00-503/18, zgodnie z pkt. 75 Regulaminu ww. konkursu opublikował zaakceptowaną w dniu 13 marca 2019 r. przez Ministerstwo Środowiska listę rankingową projektów ww. konkursu.


Czytaj e-wydanie
Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages