Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mrągowscy zapaśnicy przyjechali z medalami

2019-04-15 15:39:27 (ost. akt: 2019-04-15 14:13:34)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Szczuczynie w hali sportowej tamtejszego gimnazjum reprezentacja mrągowskich zapaśników uczestniczyła w mistrzostwach województwa podlaskiego zrzeszenia LZS w zapasach stylu wolnego kadetek, młodziczek, kadetów i młodzików.

Przy okazji odbył się tam też turniej integracyjny „Zapasy i sumo dla wszystkich”. W przedsięwzięciu wdział wzięło ponad stu zapaśniczek i zapaśników z klubów woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego.

Poziom sportowych zmagań był dość duży, dlatego każdy nasz reprezentant mógł czuć się usatysfakcjonowany.

W zapasach w stylu wolnym Emilia Zdunko zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 2008-2009 i kategorii wagowej do 33 kg. Na najwyższym stopniu podium stawali także Kinga Romanowska w kategorii wiekowej 2008-2009 i kategorii wagowej do 31 kg, Ksawier Skol w kategorii wiekowej 2008-2009 i kategorii wagowej do 67 kg, a także Alicja Chmiel – najlepsza w kategorii kadetek i kategorii wagowej do 49 kg.

Srebrny medal w Szczuczynie w kategorii wiekowej 2008-2009 i kategorii wagowej do 45 kg zdobył Antoni Kolankiewicz.

W sumo najlepszy w kategorii wiekowej 2010-2011 i kategorii wagowej do 55 kg był Grzegorz Stasiuk, a Julian Szewczak był drugi w kategorii wiekowej 2008-2009 i kategorii wagowej do 30 kg.

Dzięki ciężkiej pracy swoich zawodników LUKS Marcinkowo zajął czwarte miejsce z klasyfikacji klubowej.

W tym samym czasie w Rybie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym – III Rzut Ligi Międzyszkolnej. Nasi reprezentanci również i tam zajęli zaszczytne miejsca na podium. Monika Romanowska była druga w kategorii wagowej do 66 kg, podobnie jak Dawid Panuś, który dobył "srebro" w kategorii do 75 kg.

Młodzi zapaśnicy na co dzień trenują pod okiem Witolda Stańko i Pawła Jastrzębskiego.

źródło: dk

Czytaj e-wydanie
Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages