Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Kilka godzin tańca i wspólnej zabawy. Druga edycja TransFormacji przed nami!

2019-04-20 12:00:49 (ost. akt: 2019-04-19 19:14:47)

Autor zdjęcia: organizator

Centrum Kultury i Turystyki i Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie wspólnie zapraszają na prezentacje w ramach 2. Mazurskich TransFormacji Tanecznych. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11. w CKiT.

TransFormacje odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji TańczMy - Miedzynarodowy Dzień Tańca w Polsce Instytutu Muzyki i Tańca.

W Mrągowie wystąpi 50 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych w różnych technikach. Wspólnym prezentacjom przyświecać będzie idea wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń a także popularyzacji różnych stylów tańca. Grupy reprezentować będą Mrągowo, Giżycko, Wilkasy, Węgorzewo, Grudziądz, Malbork, Pozezdrze, Ryn, Kętrzyn, Korsze, Łomżę, Dywity, Olsztyn, Ełk, Piecki oraz Ruciane-Nidę.

Przed nami kilka godzin tańca, niesamowitej energii młodych tancerzy, pomysłów, stylów, muzyki i wspólnej zabawy!

Zespoły zaprezentują choreografie w dwóch kategoriach tanecznych: street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking, techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny, jazz, modern jazz, techniki pokrewne), z podziałem na grupy wiekowe: do 8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat i powyżej 16 lat.

Prezentacje oceni jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca, w składzie: Karolina Garbacik, Magda Jędra, Ewulin, Karol „Polssky” Polak. Ocenie podlegać będzie: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe. Laureaci otrzymają nagrody (rzeczowe i finansowe) oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Pełny program wydarzenia na stronie CKiT.

źródło: CKiT

Czytaj e-wydanie
Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages