Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kuba Kucharski, autor "książki roku 2018" wraca do Mrągowa

2019-05-22 12:38:19 (ost. akt: 2019-05-22 12:50:44)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Mrągowianin Kuba Kucharski jeszcze raz opowie nam o swojej książce "W uścisku Katriny". Tym razem będzie można się z nim spotkać w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Spotkanie odbedzie się 31 maja o godzinie 17. Zapraszamy.

Kuba wychowywał się w Mrągowie. W czasach szkolnych miał marzenie, które, z biegiem lat nasilało się. Udało mu się je zrealizować w okresie studiów. Pojechał do Stanów Zjednoczonych. Czy jego marzenie zrealizowało się w pełni? Czy było tak, jak sobie to zaplanował?

W 2005 roku, grupa studentów z Polski pełna nadziei, radości i energii wyjechała do pracy do Nowego Orleanu. Mieli wiele pomysłów na ten wyjazd, nie chcieli tylko zarabiać pieniędzy. Pragnęli przeżyć przygodę życia. Tak się też stało, ale wycieczka przerosła ich oczekiwania. Zaskoczyło ich wiele nieprzewidzianych wydarzeń. Pracodawca nie wywiązał się z niektórych obietnic. Zawarli tam przyjaźnie na całe życie, niektórzy znaleźli też miłość. Przeszli wielką próbę, na którą wystawił ich szalejący huragan Katrina. Przeżyli, jednak to nie był koniec ich kłopotów. Czas jaki spędzili na stadionie, na którym ich umieszczono wraz z tymi, którzy nie mogli się wydostać z miasta, był dla nich koszmarem. Historia ich doświadczeń nadawałyby się na scenariusz filmu sensacyjnego.

Kuba przeżył. Dla uporządkowania swych przejść i przeżyć, zaczął pisać. Początkowo robił to dla siebie. Potem podzielił się swą opowieścią z bliskimi i tak doszło do powstania książki „W uścisku Katriny”. Wydano ją w kwietniu 2018 roku. Ta pozycja otrzymała III nagrodę w kategorii: „Książka podróżnicza roku” na festiwalu Mediatravel w Łodzi pod patronatem prof. Piotra Glińskiego — Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę główną czytelników w konkursie „Najlepsza książka na lato 2018” (granice.pl). Zwyciężyła także w kategorii: „Literatura faktu” w tym samym konkursie. Ogłoszono ją "Najlepszą książką roku 2018" w kategorii literatura faktu (granice.pl.)

Autor jest dziennikarzem. Pisał artykuły z branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Współpracował także z czasopismami oraz portalami tematycznymi w Wielkiej Brytanii. Na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym. Założył rodzinę z studentką, w której zakochał się w Nowym Orleanie. Obecnie są rodzicami bliźniaków. Z Kubą Kucharskim będzie można spotkać się Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie 31 maja 2019 roku o godzinie 17-tej. Zapraszamy.

Agnieszka Beata Pacek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages