Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Integrowali się poprzez zabawę i profilaktykę

2019-06-06 15:14:10 (ost. akt: 2019-06-06 15:30:30)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Takie spotkania jak to w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie czy przedszkolu „Stokrotka” są bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metodom im przeciwdziałania. Trudno sobie wyobrazić takie spotkanie bez udziału... policji.

Na terenie SP nr 1 przy ul. Bohaterów Warszawy w Mrągowie odbył się rodzinny festyn w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Głównym celem festynu była integracja rodzin poprzez wspólną zabawę i profilaktykę.

- Podczas festynu uczestnicy m.in. mieli okazję poznać pracę policjantów. W stworzonym przez nas punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz i motocykl oraz materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa - informuje mł. asp. Dorota Kulig. - Dodatkową atrakcją był autochodzik, na którym dzieci uczyły się prawidłowego przechodzenia przez przejść się dla pieszych. A nagrodą były oczywiście odblaski.

Podobne przedsięwzięcie zorganizowano przy przedszkolu „Stokrotka”. I tam stanęło policyjne stanowisko, na którym propagowano bezpieczeństwo. Uczestnicy zabaw otrzymali elementy odblaskowe.

Spotkania były bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metodom im przeciwdziałania. - Dorośli uczestnicy mogli dowiedzieć się na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie spotkania to wspaniała okazja do promocji aplikacji Moja Komenda - dodaje rzeczniczka mrągowskiej policji.

źródło: KPP

http://m.wm.pl/2019/06/orig/555-555359.jpg
fot. KPP Mrągowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages