Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pierwszy gol przedszkolaków!

2019-06-12 13:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 13:24:25)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

REKREACJA/// Ekipa Mini Soccer Academy wzbogaciła nasz powiat o kolejną, piękną futbolową imprezę. 6 czerwca na murawie stadionu w Mrągowie odbył się Piknik Piłkarski Przedszkolaków pod hasłem "Pierwszy gol - bawi, uczy, wychowuje".

I trzeba przyznać - patrząc przez pryzmat wieku uczestników - że w wielu przypadkach to hasło można było traktować w pełni dosłownie. Co ciekawe, "pilotażowa" edycja nowego cyklu "Minisów" ustrzegła się przed tradycyjną "organizatorską zmorą" w postaci marnej frekwencji. Mrągowska "Akademia" już na starcie zgromadziła bowiem prawdziwy tłum: ok. 350 maluchów z 14 okolicznych grup przedszkolnych.

— Byliśmy przygotowani na udział ok. 400 dzieci. Tak wynikało z informacji, które docierały do nas wcześniej z przedszkoli — mówi trener Radosław Rogowski, jeden z organizatorów imprezy. — Niestety nie wszystkie grupy mogły ostatecznie uczestniczyć w pikniku, ponieważ czerwiec to czas zaplanowanych często znacznie wcześniej wycieczek. I tak jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. A sądząc po uśmiechach dzieci... i one były bardzo zadowolone — dodaje.

Trudno im się dziwić, ponieważ za brak jakiejkolwiek nudy odpowiadało aż 8 "stacji". Trzy pierwsze stanowiły - jak to w piłkarskiej akademii - "Małe Boiska", na których młodzi następcy Roberta Lewandowskiego zacięcie walczyli o bramki. Na pozostałych stacjach nie zabrakło licznych gier i zabaw z piłkami, wyścigów na 60 metrów, obleganej przez dzieci dmuchanej zjeżdżalni... Przedszkolaki mogły także zapoznać się z trudami pracy policjantów, którzy - po krótkiej "pogadance" na temat bezpiecznych wakacji - udzielili im całkowitego dostępu do swego radiowozu i dwóch motocykli policyjnych. Ostatnią ze stacji stanowiło stanowisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie, której przedstawiciele zapoznali dzieci z szeregiem specjalistycznych przyrządów pomiarowych i podstawowymi zasadami higieny.

W przerwach, dzięki potężnemu gronu darczyńców zaprzyjaźnionych z Mini Soccer Academy, najmłodsi mogli liczyć ponadto na bogaty, słodki poczęstunek. Część uczestników zadeklarowało chęć wstąpienia w szeregi "Minisów". Czy tak młode roczniki znajdą w nich miejsce?

— Pewnie, jesteśmy na nich otwarci. Jako klub angażujemy się w ciągu całego roku w wiele akcji. Naszym celem nie jest jedynie pozyskiwanie nowych członków. Głównym założeniem jest promowanie szeroko rozumianej aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród najmłodszych. Mrągowskie przedszkola w ciągu ostatnich 5 lat nie mogły liczyć na swoją piłkarską imprezę. My postanowiliśmy to zmienić. Jeśli po takich akcjach dzieci proszą swych rodziców, by zapisali je na zajęcia sportowe (niekoniecznie piłkarskie), to odbieramy to jako sukces. Zwłaszcza w czasach gdy tak trudno oderwać je od tabletów i komputerów — podsumowuje trener Rogowski.

Kamil Kierzkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages