Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Rodzinnie i festynowo w gminie Mrągowo

2019-06-11 20:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 13:26:47)

Autor zdjęcia: Justyna Bahr/UG Mrągowo

Festyn rodzinny w Krzywem zakończył obchody XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Gminie Mrągowie. W ramach tego wydarzenia w gminie odbyły się cztery festyny skierowane do rodzin — w Kosewie, Zalcu, Szestnie i Krzywem.

XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny to inicjatywa, która od lat angażuje mieszkańców województwa do uczestnictwa w różnych inicjatywach związanych z rodzinnym spędzaniem czasu. W organizację Dni Rodziny w ramach tej kampanii, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”, aktywnie włączyła się także gmina Mrągowo. Organizatorzy w tym roku zaprosili mieszkańców na cztery rodzinne festyny.

Obchody rozpoczęto w piątek 31 maja w Kosewie, kolejne festyny odbyły się 1 czerwca w Zalcu i 2 czerwca w Szestnie. Tegoroczne obchody zakończyły się w minioną niedzielę festynem rodzinnym w Krzywem.

— To tradycja naszej gminy, którą będziemy realizować także w przyszłości, w kolejnych miejscowościach. Zaprosiliśmy w tym roku do współorganizowania cztery sołectwa, a także Szkołę Podstawową w Kosewie. Ze strony gminy organizację koordynował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim osobom i sponsorom, którzy włączyli się w obchody — mówi Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo.

W ofercie skierowanej do mieszkańców były gry i zabawy organizowane przez pracownice GOPS, poczęstunki przygotowane przez mieszkańców poszczególnych sołectw, a także rodziców i nauczycieli dzieci z SP w Kosewie.
W ramach Dni Rodziny rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy. Na konkurs trafiło kilkadziesiąt prac, a autorzy najlepszych zostali nagrodzeni podczas trwania festynów w Kosewie i Szestnie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages