Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Takie inicjatywy mają ułatwić zrobienie pracownika z ucznia

2019-06-12 08:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 13:21:47)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

W Mrągowie odbędą się szóste Targi Pracy i Edukacji. To propozycja nie tylko dla osób poszukujących zatrudnienia, ale również uczniów i studentów.

Program zapowiada się ciekawie. Są w nim spotkania z pracodawcami, prezentacja krajowych, regionalnych i zagranicznych ofert pracy oraz ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych. Poza tym dostępna będzie informacje dotycząca usług i form wsparcia udzielanych przez OHP i publiczne służby zatrudnienia. Będzie też można odbyć konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi, doradcami EURES oraz innymi specjalistami.

— Takie inicjatywy mają przede wszystkim ułatwić młodym ludziom wejście i funkcjonowanie na rynku pracy i płynne przejście z roli ucznia w rolę pracownika — mówi o idei targów Marek Obrębski, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie, któremu podlega punkt OHP w Mrągowie. — My, jako Ochotnicze Hufce Pracy, pomagamy w zdobyciu pracy, która satysfakcjonuje, zwłaszcza młodych ludzi. Pozwalamy im uzupełnić wykształcenie, zdobyć odpowiednie kwalifikacje, by ta praca sprawiała im satysfakcję — dodaje dyrektor Obrębski.

Na jakie oferty mogą liczyć poszukujący pracy? — To jak zwykle zależy od ich wykształcenia i umiejętności — odpowiada Norbert Osiński. — Oferty dla specjalistów zawierają płace wyższe niż najniższa krajowa. I takie propozycje mają nasi wystawcy. Ale młodzi, wchodzący dopiero w zawód, muszą się jednak liczyć z tym, że będą zaczynali od najniższej krajowej.

A jak targi pracy wypadają w ocenie pracodawców i bezrobotnych?
— Wspólnie z urzędami pracy robiliśmy wcześniej badania ankietowe. Pracodawcy chwalili sobie takie imprezy, bo dla nich to okazja do znalezienia właściwego, czyli odpowiednio przygotowanego pracownika — mówi Marek Obrębski. — Również większość młodych bezrobotnych uznała targi za potrzebne przedsięwzięcie.

— Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych pracą, czy to jej znalezieniem, czy zamianą — podkreśla Norbert Osiński.
VI Mrągowskie Targi Pracy i Edukacji odbędą się 14 czerwca w godz. 10.00 - 13.00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Mrongowiusza 65 w Mrągowie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages