Mundurowi biegali na orientację. WOSzK Mrągowo poza podium

2019-06-20 13:51:47(ost. akt: 2019-06-20 14:43:09)

Autor zdjęcia: Teresa Kowalewska/archiwum woszkmragowo.wp.mil.pl

Żołnierze z jednostek podległych dowódcy Garnizonu Warszawa pojawili się na trasach biegowych w Dąbrówce Kobułckiej w gm. Biskupiec. Organizatorem biegów na orientację był Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie.
Zawody o „Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa” w biegach na orientację odbyły się zgodnie z „Planem zasadniczych przedsięwzięć Dowództwa Garnizonu Warszawa na II kwartał 2019 roku”.

Na starcie stanęło 52. zawodników. W kategorii kobiet do 30 lat (K–21) pierwsze miejsce zajęła st. szer. Patrycja Czado z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Wśród pań powyżej 30 lat (K–30) najlepsza okazała się por. Małgorzata Wiśniewska z Oddziału Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.

W kategorii mężczyzn do 35 lat (M–35) triumfował szer. Tomasz Ratajczyk z Pułku Ochrony. W kategorii wiekowej do 45 lat (M–45) pierwszy linię mety minął ppłk Łukasz Łącki z 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, a zwycięzcą w kategorii powyżej 45 lat (M–46) był z st. chor. szt. Piotr Wojaczyk – również 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia. W tej kategorii drugie miejsce zajął Mirosław Pająk z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo–Kondycyjnego Mrągowo,

W szranki stanęło 13 reprezentacji jednostek wojskowych. Pierwsze miejsce i Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w biegach na orientacje zdobyła reprezentacja Oddziału Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa. Drugie miejsce zajęła reprezentacja 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a trzecie reprezentacja 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia. Reprezentacja WOSzK Mrągowo zajęła ostatecznie ósmą lokatę.

źródło: WOSzK Mrągowo