Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Problemy z elektryką dla szkoły. Czy radni podejmą w tej sprawie decyzję?

2019-09-05 13:00:00 (ost. akt: 2019-09-05 13:38:19)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Patowej sytuacji w Radzie Powiatu ciąg dalszy. Konsekwencje braku porozumienia poniosą uczniowie jednej z mrągowskich szkół. 27 sierpnia radni nie podjęli uchwał o Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz zmian budżetu na 2019 rok.

Jedna z tych zmian miała polegać na przeniesieniu funduszy z nierealizowanego programu e-usług na inne cele. Chodziło m.in. o kwotę 99 241 zł , które władze powiatu chciały przesunąć na modernizację instalacji elektrycznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Remont dawnych warsztatów szkolnych został zapoczątkowany jeszcze w czasie kadencji poprzednich władz. — Nie uwzględniono w projekcie, że instalacja z 1968 roku w żaden sposób nie odpowiada wymogom czasu. Nowe pracownie będą wyposażone w najnowocześniejsze obrabiarki sterowane numerycznie. Będą jednak musiały być podłączone do istniejącej instalacji elektrycznej. Wymiany wymaga też instalacja elektryczno - oświetleniowa. Stare lampy żarowe czy świetlówkowe mają być zastąpione ledami. Pozwoli to na oszczędność pieniędzy i poprawi komfort pracy uczniów — motywował zmiany na sesji, po odrzuceniu pierwszej z uchwał przez opozycyjną większość, wicestarosta Paweł Długoborski. Nie dane mu jednak było dokończenie wypowiedzi. — Ja panu bardzo serdecznie dziękuję. Państwo już usłyszeli wszystko, co mieli usłyszeć — powiedział Jacek Gajda, przewodniczący Rady Powiatu odbierając głos wicestaroście.

Większej dyskusji na ten temat nie było, ponieważ sesję zdominował temat mrągowskiej "Bazy". — Czy nie powinien pan wcześniej zapytać radnych? Powiedzieć, że robimy, bo mamy problem, który nie został wcześniej wychwycony przez projektanta. Powinniście mieć z nami kontakt, a teraz przychodzicie i stawiacie nas pod ścianą — zwrócił się do wicestarosty radny Zbigniew Bałazy. Ostatecznie druga z uchwał również została odrzucona


— Brak zwiększenia środków finansowych na zadaniu „Poprawa efektywności energetycznej w obiektach oświatowych Powiatu Mrągowskiego” czyli termomodernizacji obiektów oświatowych I Liceum Ogólnokształcącego i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawna szkoła Zawodowa) spowoduje brak instalacji elektrycznej w remontowanych salach i pracowniach dydaktycznych. Po zakończeniu inwestycji pomieszczenia te nie będą mogły być wykorzystywane w procesie dydaktycznym do czasu wykonania nowej instalacji elektrycznej. Wyłączenie tych pomieszczeń z funkcjonowania szkoły sprawi ogromne trudności organizacyjne i dydaktyczne — oświadczył Paweł Dobrowolski.

Jest jednak jeszcze szansa na zmianę tej sytuacji. Już dzisiaj o godz. 15.30 radni ponownie pochylą się nad zmianami budżetowymi. My również do tego tematu wrócimy.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages