Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Na murawie uczcili pamięć policjanta [GALERIA]

2019-09-10 22:00:00 (ost. akt: 2019-09-10 22:54:40)
Piłkarskie zmagania na mrągowskim boisku trwały trzy dni

Piłkarskie zmagania na mrągowskim boisku trwały trzy dni

Autor zdjęcia: kwp olsztyn

Do historii przeszła tegoroczna edycja Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały. W tym roku już po raz szósty o puchar Komendanta Głównego Policji walczyło dwadzieścia osiem drużyn mundurowych z całej Polski.

W dniach 5-7 września w Mrągowie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji. Ta sportowa impreza na stałe wpisała się w kalendarz corocznych wydarzeń i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej. Z każdą edycją przybywa drużyn, które chcą wziąć udział w turnieju. Nic dziwnego, gdyż organizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko- Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów dokładają starań, by wszyscy uczestnicy miło wspominali czas spędzony na sportowych rozgrywkach oraz pobyt w naszym województwie.

W związku z obchodzonym jubileuszem – 100-leciem powstania Policji Państwowej organizatorzy zadbali o piękną oprawę tegorocznych meczów. Rozgrywki po raz pierwszy w historii Turnieju odbyły się na Mazurach - jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Do Mrągowa przyjechało 28 drużyn, które przez dwa dni w duchu sportowej rywalizacji walczyły o miejsca na podium.


W uroczystym otwarciu Turnieju uczestniczyli m.in.: Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko - Mazurski, Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego, przedstawiciele władz powiatu mrągowskiego, miasta i gminy Mrągowo oraz przedstawiciele partnerów i darczyńców. Zarówno Komendant wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Klimek, jak i Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko- Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, w swoich przemówieniach odnieśli się do historii patrona turnieju mł. asp. Marka Cekały, policjanta, który zginął na służbie w 2002 roku. Podczas gali otwarcia była obecna mama Marka, Jadwiga Cekała, a wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście uczcili jego pamięć minutą ciszy.

280 zawodników, 95 meczów, 400 strzelonych bramek - tak w telegraficznym skrócie można przedstawić dwa dni sportowych zmagań. Drużyny dawały z siebie wszystko podczas rozgrywanych meczów, wszystko jednak w duchu fair play. Siedem drużyn kobiecych walczyło w swojej kategorii, natomiast drużyny męskie występowały w dwóch kategoriach: Open oraz 35+.

Zwyciężczyniami VI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny reprezentującej Wojsko Polskie. Drużyna ta w finale zmierzyła się z ekipą Komendy Głównej Policji, która po zaciętym meczu uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZW NSZZ Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W kategorii męskiej Open zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Marynarki Wojennej, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

W kategorii 35 + zwyciężyła drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ze Szczecina, drugie miejsce zajęli zawodnicy Jednostki Wojskowej z Grudziądza, na trzecim miejscu stanęli reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Ostatnim meczem rozegranym na podczas turnieju był towarzyski mecz pokazowy pomiędzy policją a reprezentantami mrągowskich władz. Po zaciętej i wyrównanej walce ogłoszono remis, a po serii rzutów karnych mecz wygrali zawodnicy z Mrągowa.


Miejsce tegorocznej edycji turnieju – Mrągowo, na pewno zapadnie w pamięć wszystkim jego uczestnikom. Pogoda dopisała i zawodnicy mogli podziwiać uroki mazurskiej przyrody. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę: rejs statkiem po jeziorze Tałty. Nic dziwnego, że podczas pożegnań najczęściej słyszanym zdaniem było : „do zobaczenia za rok”.

mk/rj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages