Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Jechał z nadmierną prędkością – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

2019-09-17 10:07:11 (ost. akt: 2019-09-17 10:14:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Funkcjonariusze mrągowskiej drogówki interweniowali wobec „pirata drogowego”. Kierowca pędził w terenie zbudowanym z nadmierną prędkością. W efekcie za to, że nie zastosował się do obowiązujących przepisów otrzymał pięciusetzłotowy mandat. Tym samym stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

15 września od rana mrągowscy policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący.

Po godzinie 17.00 funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu porsche. Mężczyzna jechał z prędkością 123km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Kosewo. Tego dnia kierowca stracił na trzy miesiące prawa jazdy kat. B. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

Przypominamy, że w maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców.

W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages