Maciej Szawkowski popłynął po wicemistrzowski tytuł

2019-09-24 09:37:50(ost. akt: 2019-09-24 14:09:16)

Autor zdjęcia: archiwum Bazy Mrągowo

„Baza Mrągowo” ponownie na podium. Po zdobyciu 1 miejsca przez Macieja Szawkowskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Giżycku 8 września, przyszedł czas na walkę o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko- Mazurskiego w żeglarskiej klasie Optimist.
Regaty odbyły się w dniach 21-22 września w Olsztynie. Na starcie stanęło 66 zawodników z Polski oraz goście z Litwy i Rosji. Podczas dwóch dni rywalizacji na wodzie uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Baza" Mrągowo pokazali pazur, walcząc zaciekle w każdym wyścigu o zajęcie najlepszego miejsca. Efektem ich ciężkiej pracy są zadowalające trenera i zawodników wyniki.

Wicemistrzem Województwa Warmińsko Mazurskiego został Maciej Szawkowski, uczeń klasy V Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zawodnik Klubu Sportowego „BAZA Mrągowo”. Uległ jedynie rywalowi z SSW MOS Iława Jankowi Rohde, który świetnie żeglował, 3 miejsce zajęła Weronika Grala z Giżyckiej Grupy Regatowej.

Pozostałe miejsca zawodników Bazy Mrągowo: 9 miejsce zajął Daniel Łachacz, 39 miejsce Jakub Jabłoński , 40 miejsce Oliwia Kaczyńska , 49 miejsce Igor Murach, 52 miejsce Matylda Rodziewicz, 55 miejsce Julia Płocharczyk.

Niebawem ostatnie zawody dla zawodników klasy Optimist z Bazy Mrągowo, ujęte w rocznym planie szkoleniowo-startowym w 2019 roku. To zawody najbardziej wyczekiwane przez wielu zawodników z Mrągowa, ale i nie tylko. Zapraszamy wszystkich zawodników klasy Optimist prezentujących każdy poziom wyszkolenia, oraz kibiców na regaty o Mistrzostwo Bazy Mrągowo, które odbędą się na Jeziorze Czos w dniach 12-13 października - zachęcają Organizatorzy.