Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców. Wśród ukaranych jest m.in. przedsiębiorca z Mrągowa

2019-09-26 14:36:27 (ost. akt: 2019-09-26 14:59:20)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Praca bez zezwoleń, lub na innych warunkach. To wynik kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców zakończonych w minionych dniach września. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie ustalili, że właściciele firm na terenie powiatu olsztyńskiego, mrągowskiego i ostródzkiego nielegalnie zatrudniali 6 obywateli Ukrainy i 3 Indonezji.

Wczoraj, 26 września funkcjonariusze Straży Granicznej zakończyli czynności kontrolne w firmie budowlanej z powiatu ostródzkiego. Okazało się, że właściciel powierzył 3 obywatelom Ukrainy pracę bez stosownych zezwoleń.

Kilka dni wcześniej zakończono kontrolę w przedsiębiorstwie z branży przetwórstwa spożywczego, również z tego powiatu. Pracodawca zatrudniał bez zezwoleń 3 Indonezyjczyków.

Ponadto przedsiębiorca z branży hotelarskiej z powiatu mrągowskiego powierzył pracę bez zezwolenia jednemu obywatelowi Ukrainy. Natomiast drugiego zatrudniał na innych warunkach niż określone w zezwoleniu, czy oświadczeniu. Tych formalności nie dopełnił również olsztyński pracodawca z branży hotelarskiej, wobec obywatela Ukrainy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie skierują wnioski do sądu o ukaranie właścicieli firm, którym grozi grzywna do 30 tys. zł. Natomiast 3 obywateli Indonezji i 4 Ukrainy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages