Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzielnicowy z Mrągowa na podium

2019-09-30 13:31:17 (ost. akt: 2019-09-30 18:28:01)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Za nami eliminacje wojewódzkie XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych. W pierwszej kategorii "brąz" wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W dniach 26 i 27 września w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zostały przeprowadzone wojewódzkie eliminacje dzielnicowych jednostek Policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. Najlepsi policjanci będą brali udział w XII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych.

Jak co roku dzielnicowi i ich kierownicy w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności, a tym samym realizowanych zadań przez dzielnicowych i ich przełożonych, biorą udział w zawodach, już drugi raz do rywalizacji włączono kierowników rewirów dzielnicowych.

Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

I stopień zawodów dla dzielnicowych – etap powiatowy, został przeprowadzony
na przełomie maja i czerwca br. we wszystkich 19 komendach miejskich/powiatowych policji województwa warmińsko – mazurskiego, w ramach którego, na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy – składającego się z 40 pytań, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych - po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa.

Natomiast w wojewódzkich eliminacjach mają obowiązek brać udział wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 15.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych i 1 kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w dniach od 22 do 25 października w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy i kierownik rewiru w kraju.

W tym roku, w ramach etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani dzielnicowi rywalizowali między sobą 26 września w czterech konkurencjach.

Test wiedzy policyjnej obejmował problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną,

Pierwsza pomoc medyczna polegała na zaprezentowaniu praktycznych
umiejętności ratowania życia człowieka,

Trzecią konkurencją było strzelanie, polegające na oddaniu 12 strzałów do 2 tarcz (z dobiegiem 35 m, z wyminą magazynka, w postawie stojącej i klęczącej),

Czwarta to symulacja przyjęcia interesanta, polegająca na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuję problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.

W klasyfikacji generalnej najlepsi byli:

I miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

II miejsce zajął asp. Piotr Soliwoda również z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

III miejsce wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się tego samego dnia. W trakcie zostały wręczone nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Źródło: KWP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xyz #2814041 | 37.47.*.* 5 lis 2019 01:23

    Brawo!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages