Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Policjanci z zarzutami za klimatyzację

2019-10-10 10:00:00 (ost. akt: 2019-10-10 11:20:32)
Czynnik chłodzący zamiast do radiowozów, trafiał do klimatyzacji w prywatnych pojazdach funkcjonariuszy

Czynnik chłodzący zamiast do radiowozów, trafiał do klimatyzacji w prywatnych pojazdach funkcjonariuszy

Autor zdjęcia: archiwum KWP Olsztyn

Dwoje funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zdaniem prokuratora mieli kraść czynnik chłodzący do klimatyzacji w radiowozach. Ten proceder mógł trwać ponad rok.

W sprawę zamieszane są trzy osoby. Zarzuty karne usłyszał Wiesław K., pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie - Beata G., Naczelnik Wydziału Kryminalnego oraz Mariusz A., Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Mrągowska komenda nie udziela żadnych informacji w tej sprawie odsyłając do Prokuratury Rejonowej w Piszu, która prowadzi przedmiotowe śledztwo.

Jak się okazuje, przedstawienie zarzutów mrągowskim funkcjonariuszom przeciągało się w czasie, ponieważ podejrzani przebywali do końca września na zwolnieniach lekarskich. Postawiono im zarzuty na podstawie art. 231 par. 2 kk, czyli nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Za ten czyn kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak informuje prokuratura postępowanie dotyczy uzupełnienia czynnika chłodniczego klimatyzacji w samochodach prywatnych funkcjonariuszy i działania w ten sposób na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. — Wszyscy podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień — informuje Rafał Kulągowski, Prokurator Rejonowy z Pisza.

Podejrzani mieli czynnikiem chłodniczym przeznaczonym do radiowozów uzupełniać klimatyzację w swoich prywatnych pojazdach. Zdaniem prokuratury mieli się tego dopuścić w okresie od 1 stycznia 2017 do 2 sierpnia 2018. — Wartość szkody wyrządzonej Skarbowi Państwa , reprezentowanemu przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, oszacowana została na łączną kwotę 1350 złotych — dodaje Kulągowski.

Prokurator zastosował wobec policjantów środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych. — Śledztwo jest w końcowej fazie. Obecnie materiały zostały przesłane do sądu w celu rozpoznania zażaleń Beaty G. i Mariusza A. na postanowienie prokuratora o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych — mówi przedstawiciel piskiej prokuratury.

Rafał Kulągowski zwraca też uwagę na inny fakt. — W przedmiotowej sprawie było prowadzone wewnętrzne postępowanie służbowe policji, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości — informuje prokurator.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mrągowianin in english #2837923 | 89.229.*.* 19 gru 2019 12:46

  Quote: "Policemen with charges for air conditioning, for this act the penal code provides for a penalty of up to 10 years imprisonment, the Prosecutor applied a preventive measure to police officers in the form of suspension in the performance of official duties, the investigation is in the final stage" Last but not least, the icing on the cake: "In this case, internal police service was conducted, which did not reveal any irregularities." Suspects in this case as if nothing had happened are still working in the Mragowo police. This is very very strange because a simple simple man would have been convicted a long time ago and a regular policeman might even sit behind bars and certainly would not be allowed to continue working. This example clearly shows that not everyone is equal before the law. Shame, embarrassment and mockery.

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mrągowianin #2837920 | 89.229.*.* 19 gru 2019 12:41

  Cytat:"Policjanci z zarzutami za klimatyzację,Za ten czyn kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności,Prokurator zastosował wobec policjantów środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych,Śledztwo jest w końcowej fazie" Na koniec najlepsze,wisienka na torcie:"W przedmiotowej sprawie było prowadzone wewnętrzne postępowanie służbowe policji, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości" Podejrzani w tej sprawie jak gdyby nic się nie stało nadal pracują w mrągowskiej policji. To jest bardzo bardzo dziwne bo zwykły prosty człowiek był by już dawno skazany a szeregowy policjant być może nawet siedziałby za kratami a już z całą pewnością nie pozwolono by mu nadal pracować. Na tym przykładzie doskonale widać że nie wszyscy są równi wobec prawa. Wstyd, żenada i kpiny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (45) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sprawiedliwy #2818847 | 46.101.*.* 14 lis 2019 14:23

  W głowie się nie mieści. To trzeba nazwać jako kradzież A sprawców złodziejami. Policjant złodziej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. On #2802703 | 5.173.*.* 10 paź 2019 19:15

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Co ty gadasz?

 5. . #2802655 | 88.156.*.* 10 paź 2019 17:35

  Potencjalny wyjazd ze służby za 1.350,- zł, co za gamonie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (33)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages