Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Gwiazdy zabłysną na scenie jesienią

2019-10-14 15:50:00 (ost. akt: 2019-10-15 14:30:47)
Największych przebojów Kobranocki posłuchamy w listopadzie

Największych przebojów Kobranocki posłuchamy w listopadzie

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Sezon wakacyjny w Mrągowie obfitował w liczne wydarzenia kulturalne. Miasto odwiedziła plejada gwiazd. Jedna po sezonie kultura i rozrywka w mieście również nie "umiera". Jesień szykuje się interesująco pod kątem "dużych" nazw i nazwisk.

Ciekawe propozycje można znaleźć w kalendarzu Centrum Kultury i Turystyki. Pierwsza z Gwiazd pojawi się tutaj już dzisiaj, 14 października o godz. 19.00. Będzie nią obchodząca 35 - lecie działalności artystycznej Edyta Geppert. - Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści - zachęcają Organizatorzy.

Drugą muzyczną Gwiazdą, która zagości w CKiT będzie Anna Maria Jopek. Artystka wystąpi wraz z towarzyszącym jej zespołem 24 listopada o godz. 18.00, uświetniając Impresje Artystyczne "Śpiewające Obrazy". Koncert w Mrągowie będzie okazją do usłyszenia utworów z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. - Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem - mówi artystka.

Oprócz muzyki nie zabraknie też innych sztuk scenicznych. 5 grudnia o godz. 18.00 w sali CKiT będzie można obejrzeć balet "Dziadek do orzechów" w wykonaniu ukraińskich tancerzy z Royal Lviv Ballet. Zespół złożony z solistów rosyjskich (Teatr Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich(Teatr Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody.

Na mapie koncertowej nie tylko miasta i regionu, ale też całej Polski zagościła już chyba na dobre restauracja "Ceglana". Grafik imprez wygląda tam imponująco. Już 19 października zabrzmią tam takie, legendarne utwory, jak m.in. "Jedwab", "Kolor" czy "Stańcie przed lustrami". Wykona je oczywiście nie kto inny, tylko zespół Róże Europy. Jak przyznają muzycy, zespół w tym roku świętuje 35 + 1 - lecie działalności. Oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. - To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami - dodają.

25 października w lokalu pojawi się Bartas Szymoniak, finalista "Idola" i były wokalista innej rockowej legendy - zespołu Sztywny Pal Azji (2008 - 2015). W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Michasi Pisery.

W listopadzie do "Ceglanej" zawitają kolejni, ciekawi artyści. 8 listopada będzie można posłuchać na żywo jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów ostatnich lat, jakim jest Witek Muzyk Ulicy. Muzyk, który z warszawskich ulic i stacji metra, gdzie grał przez półtora roku, trafia na największe polskie sceny, koncertuje m.in w USA, Anglii i Irlandii. Wydał dwie płyty i w tym roku zagrał m.in na Festiwalu Pol'and'Rock. Przygotowuje się do nagrania trzeciej płyty. Być może szykowane na nią utwory usłyszymy w Mrągowie.

23 listopada usłyszymy w "Ceglanej" kolejne, nieśmiertelne utwory. Kobranocka zaserwuje całą listę swoich hitów z "Kocham Cię, jak Irlandię", "Ela, czemu się nie wcielasz" oraz "I nikomu nie wolno się z tego śmiać" na czele. Muzyczny rok w pubie zakończy m.in. 5 grudnia Czerwony Tulipan oraz 14 grudnia Arkadiusz Jakubik.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages