Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Odwaga krokiem do szczęścia

2019-10-21 16:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 17:10:22)
- Limity istnieją tylko w naszych głowach - twierdzi Karolina Kaczmarek

- Limity istnieją tylko w naszych głowach - twierdzi Karolina Kaczmarek

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Karolina Kaczmarek mieszka w Sopocie i studiuje na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Zanim rozpoczęła studia, mieszkała w Mrągowie. Tu dorastała i skończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte.

Oprócz tego, że studiuje, bierze też udział w programie amerykańskiej firmy Southwestern Advantage, dzięki któremu już drugi raz miała możliwość pracowania w Stanach Zjednoczonych w trakcie wakacji. Dostała możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat sprzedaży, komunikacji w biznesie i zakładania własnej działalności przedsiębiorczej. Teraz postanowiła podzielić się doświadczeniach z pobytu w USA, a także opowiedzieć o lekcji życia, dzięki której jest dzisiaj zupełnie inną osobą. Chce zainspirować młodych ludzi do nauki języków obcych i stawiania sobie wysokich celów na przyszłość. Chce też pokazać młodym ludziom, że nawet jeśli pochodzą z mniejszej miejscowości, mogą w życiu osiągnąć więcej niż im się wydaje i spełnić swoje marzenia.

"Wylot do Stanów Zjednoczonych był zawsze moim wielkim marzeniem. Gdy dwa lata temu, pierwszy raz usłyszałam o programie Southwestern Advantage, pomyślałam, że to jest to, na co tak długo czekałam. Byłam wtedy studentką pierwszego roku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, dodatkowo pracowałam, lecz zawsze chciałam zrobić coś więcej. Pojawienie się na mojej uczelni kilku Estończyków odmieniło moje życie o 180 stopni.

Początkowo decyzja o spędzeniu wakacji na innym kontynencie, pracując w sprzedaży bezpośredniej książek edukacyjnych, nie bardzo ucieszyła moją mamę. Sama pracuje w sprzedaży i wie, że nie jest to łatwe, a ja byłabym poza tym na drugim końcu świata. Z biegiem czasu otrzymałam od niej dużo pomocy i wsparcia, za co cały czas jestem wdzięczna. Reakcja znajomych była jednak nieco inna. Pamiętam, jak każdy mówił, że jest to szalony pomysł, ale życzył mi powodzenia z całego serca.

Pierwsze lato na sprzedaży książek spędziłam w Minnesocie. Z początku się bałam i nie było łatwo. Mogę stwierdzić, że jest to jedna z najcięższych prac, jakiej może podjąć się student w czasie wakacji, lecz doświadczenie i umiejętności, jakie zdobyłam, są niewyobrażalne nawet dla niektórych osób z kilkunastoletnim doświadczeniem. W ciągu lata poznałam około 3 tys. osób z całego świata, nauczyłam się jak szybko nawiązać kontakt z drugą osobą, jak szybko rozwiązywać problemy, pokonałam swoje bariery, w tym też ogromną barierę językową. Dzięki tej pracy nauczyłam się wiele o sobie, jaką osobą chcę być, jaką chcę mieć przyszłość i jak do niej mam dążyć. Największą lekcją, jaką wyniosłam, jest fakt, że nastawienie jest wszystkim, a limity istnieją tylko w naszych głowach. Dlatego też po powrocie podpisałam umowę na kolejne lato, które tym razem spędziłam w stanie Kentucky i już teraz zdecydowałam się spędzić w ten sam sposób następne lato.

Strach ma tylko wielkie oczy i myślę, że w tym programie odnalazłby się każdy. Jest on dla wszystkich studentów i każdy może osiągnąć tu to, o czym marzy. Wystarczy tylko chcieć. Ta praca pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z początku przyciągnęło mnie podróżowanie do Stanów Zjednoczonych, a dzięki mojej ciężkiej pracy i wytrwałości wygrałam również wycieczkę do Egiptu. Dzięki sprzedaży i ciągłemu kontaktowi z drugim człowiekiem poprawiłam swoje umiejętności komunikacji, jak również pewność siebie. Dzięki mieszkaniu z rodziną goszczącą nauczyłam się dużo o amerykańskiej kulturze. Miałam możliwość zobaczenia, jak ciepłymi i niesamowitymi ludźmi są Amerykanie, i mimo, że zupełnie mnie nie znali, traktowali mnie jak członka swojej rodziny. Nawiązałam także przyjaźnie z ludźmi, którzy tak jak ja, chcą osiągnąć więcej. I nie są to osoby tylko z Polski, lecz również z Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji czy samych Stanów Zjednoczonych. Firma Southwestern Advantage mieści się w Nashville, Tennessee, a na rynku jest już ponad 160 lat. Jest to miejsce, gdzie ludzie, którzy osiągnęli sukces, uczą innych, jak dojść tak wysoko. Z planem, samozaparciem i chęciami można spełnić każde marzenie."

Karolina KaczmarekPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages