Z okazji Święta Niepodległości powalczą na kije

2019-11-09 12:00:00(ost. akt: 2019-11-09 08:01:49)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to czas wydarzeń nie tylko patriotycznych czy kulturalnych. Ten ważny dzień można uczcić na sportowo.
W dniach 10 -11 listopada Bałtyckie Centrum Bilardowe w Kętrzynie oraz klub SKB Mrągowo serdecznie zapraszają do wspólnego spędzenia czasu przy stołach bilardowych. - Już po raz ósmy będziemy wspólnie organizować turniej dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Turniej od 2017 roku rozgrywany jest pod nazwą Mistrzostw Warmii I Mazur, imprezę objął patronatem marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin będąc jednocześnie fundatorem nagród - informują Organizatorzy.

W dniu 10-go listopada od godz 14:00 w sali Sportowego Klubu Bilardowego w Mrągowie odbędą się drużynowe i indywidualne rozgrywki juniorów oraz indywidualne juniorów młodszych. Drużyny juniorskie składają się z 3 zawodników.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości od godz 10:00 w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie do batalii przystąpią seniorzy. W rozgrywkach drużynowych seniorów występują zespoły 4-osobowe.

- Drużyny mające chęć udziału w turnieju prosimy o kontaktowanie się na numer : 797 512 331 lub mailowo : baltyckiecentrumbilardowe@wp.pl. Zapraszamy do zgłaszania drużyn i do zobaczenia - zachęcają Organizatorzy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w rozgrywkach młodzieżowych zdecydowanie zwyciężyli przedstawiciele Kętrzyna, zdobywając trzy pierwsze miejsca indywidualne. Kolejno byli to: Szymon Kupis, Michał Popławski i Mateusz Kopeć. W klasyfikacji drużynowej juniorów pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny BCB MOSIR Kętrzyn, zaś trzecie SKB Mrągowo. W kategorii junior młodszy wszystkie trzy miejsca na podium przypadły reprezentantom SKB Mrągowo: Karolinie Radziwonowskiej, Michałowi Burbo, Zuzanna Dudzie

W rozgrywkach seniorów wystartowało wtedy dziewięć drużyn z terenu całego województwa. W klasyfikacji drużynowej - po emocjonującej walce finałowej - wygrała drużyna BCB MOSIR Kętrzyn, pokonując 2:1 zespół SKB Mrągowo. W meczu o trzecie miejsce kętrzyńskie Smoki pokonały 2:1 Fantazję Elbląg. W klasyfikacji indywidualnej Mistrzostwo Warmii i Mazur wywalczył Damian Ejmont (Kętrzyn), a trzy kolejne miejsca zajęli zawodnicy SKB Mrągowo: Grzegorz Ulewicz, Igor Ziewiec, Krystian Kosik.