Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Orkiestra już stroi "instrumenty"

2019-11-17 16:00:00 (ost. akt: 2019-11-17 12:26:55)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Odliczanie do 28. finału WOŚP rozpoczęte. Finał odbędzie się w niedzielę 12 stycznia przyszłego roku, ale już dziś trwają przygotowania do imprezy, której celem jest zakup sprzętu na potrzeby dziecięcej medycyny zabiegowej. Macie ochotę pomóc?

Mrągowski sztab WOŚP przygotowuje się już do styczniowego finału. Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach miasta. Poszukiwani są też sponsorzy 28. Finału Orkiestry Serc. Gromadzone są również przedmioty na licytacje, planowane koncerty i towarzyszące im dodatkowe atrakcje. Szefem Sztabu po raz trzeci został Robert Wróbel. Siedziba mrągowskiego sztabu mieści się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, przy ul. Warszawskiej 26, a dokładnie w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (MCIT, tel. 89 743 34 67).

Na czym polega praca wolontariusza WOŚP? - Wolontariusz może mieć identyfikator WOŚP, które otrzymujemy z Warszawy lub też pomagać w sztabie podczas finału i wtedy posługuje się identyfikatorem sztabowym. Jest on zresztą bardzo podobny do tego pierwszego. Mrągowski sztab wystąpił o 120 identyfikatorów WOŚP. Zakładam, że aż tyle będzie grup kwestujących. Ponieważ sztab ma ograniczoną ilość identyfikatorów WOŚP, dlatego też na grupę kwestującą przypada tylko jeden, ponieważ tylko wolontariusz z tym identyfikatorem jest uprawniony trzymać puszkę. Reszta osób z grupy to wolontariusze sztabowi. Wolontariusze sztabowi pomagają podczas finału w sztabie, czyli Centrum Kultury i Turystyki. Dzień finału (12.01.2020) to duża, całodzienna impreza, podczas której przez scenę oraz widownię przewijają się różni wykonawcy, szkoły, przedszkola, grupy taneczne oraz oczywiście też widzowie. Wolontariusze sztabowi prowadzą licytacje, dbają o porządek, pracują w szatni, liczą zebrane pieniądze – mówi Robert Wróbel, szef sztabu.

Aby dołączyć do tego grona i 12 stycznia zagrać z mrągowską Orkiestrą wystarczy wypełnić ankietę wolontariusza i dostarczyć do sztabu lub podpisany skan przesłać na adres kierownik@it.mragowo.pl. Ankietę i szczegółowe informacje o działalności Sztabu można znaleźć na stronie internetowej www.it.mragowo.pl


Do ankiety trzeba załączyć plik ze zdjęciem. - Jeżeli nie masz, przyjdź do Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej, a my zeskanujemy. Pamiętaj, bez zdjęcia ankieta jest nieważna. Wydrukowane ankiety dostępne są w Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej (czynne 8.00 do 16.00) lub recepcji CKiT Mrągowo (czynna do 20.00) - informuje Wróbel. Termin składania ankiet mija 6 grudnia.

Pierwsze spotkanie wolontariuszy WOŚP odbędzie się już 19. listopada (wtorek) w godz. 16.00 - 18.00 w sali Orbita w CKiT


Oficjalną stroną 28. Sztabu WOŚP – Mrągowo jest fanpage pod tą samą nazwą. - To właśnie tam zamieszczamy wszystkie informacje. Chętnie również odpowiadamy na wszelkie pytania - dodaje Szef Sztabu.

Chętni mogą nie tylko włączyć się w pomoc przy organizacji czy kwestowanie. Ci, którzy czują się na siłach mogą zaprezentować się na scenie podczas finałowej imprezy.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy poprzez przygotowanie i zaprezentowanie krótkiej prezentacji (teatralnej, kabaretowej, piosenki, pokazu, itp...), która stanowiłaby jeden z punktów programu 28. Finału WOŚP 2020. Ze względów techniczno – organizacyjnych prosimy, aby czas prezentacji nie przekraczał 15 min. a elementy scenografii i wymogi techniczne zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Zgłoszenia wraz z kartą zgłoszeń należy dostarczyć na adres Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, Dział Organizacji Imprez (I piętro), bądź też drogą mailową na adres j.zapala@ckit.mragowo.pl najpóźniej do 20 grudnia - zachęcają Organizatorzy.


Mrągowski Sztab WOŚP poszukuje sponsorów i partnerów Finału w naszym mieście. Podczas orkiestrowego Finału w niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbędzie się licytacja darów rzeczowych przekazanych przez osoby prywatne i firmy. Dary nie muszą być rzeczowe, mogą to być vouchery na usługi. Chcesz przekazać dar na licytację? Skontaktuj się ze sztabem: tel. 89 743 34 67 lub kierownik@it.mragowo.pl

"Wiatr w żagle" - to hasło przyświecające najbliższej edycji WOŚP. Pieniądze będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages