Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Seniorzy obchodzili swoje święto

2019-11-22 15:00:00 (ost. akt: 2019-11-22 11:33:59)
Do tańców nie trzeba było nikogo namawiać

Do tańców nie trzeba było nikogo namawiać

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

14 listopada obchodzono Ogólnopolski Dzień Seniora. Mrągowscy seniorzy świętowali tę okazję wraz z zaproszonymi gośćmi w Centrum Kultury i Turystyki. Były kwiaty i życzenia oraz poczęstunek. Przede wszystkim była też dobra zabawa.

Organizatorem uroczystości był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Mrągowie, który zaprosił środowiska seniorów i zaprzyjaźnione organizacje oraz lokalnych samorządowców. Nie zabrakło życzeń, uśmiechu i dobrej zabawy. W wydarzeniu uczestniczyli mrągowscy seniorzy, samorządowcy i goście z zaprzyjaźnionych organizacji. - Dawniej senior kojarzył się z osobą wiekową, godną szacunku ale i wymagającą. Dziś te określenie obejmuje już nawet osoby "50+" i jego znaczenie jest całkiem inne. Oznacza kogoś, kto ma duże doświadczenie i wie z własnego życia, co tak naprawdę jest ważne. Kogoś, kto ma czas i cierpliwość - mówi Teresa Gieczewska, przewodnicząca związku. Hasło tegorocznego Dnia Seniora brzmi: "Zdrowi, bezpieczni i aktywni"

Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie - Tadeusz Szander złożył burmistrzowi Mrągowa Stanisławowi Bułajewskiemu gratulacje z okazji nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego. - Zawsze czułem od państwa ogromną sympatię. Szanujemy się i staramy na tyle, na ile to możliwe pomagać sobie. Mamy jedno życie i starajmy się wzajemnie wspierać. Życzę państwu dużo zdrowia i wspaniałej kondycji. Cieszcie się życiem i pamiętajcie, że zawsze możecie na mnie liczyć - zwrócił się do obecnych Stanisław Bułajewski.

Uroczystość uświetnił swoim krótkim występem mrągowski chór "Kamerton" pod "batutą" Justyny Zapały. Był też czas na wspólne tańce przy dobrze znanych utworach muzyki biesiadnej i disco polo. Seniorzy ruszyli w pląsy już od pierwszego utworu, co nieczęsto zdarza się na podobnych imprezach. - My się po prostu lubimy dobrze bawić. Może PESEL już nie najświeższy i w kolanie "strzyka", ale dusze mamy jeszcze młodzieżowe - zażartowała jedna z roztańczonych seniorek.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Alekalek #2822606 | 83.31.*.* 22 lis 2019 18:12

    To Pana Jacka G. tam.nie bylo ? Otwieram lodowke a tu prezez krwiodawcow ze swoim irytujacym usmiechem .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages