Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Muzyka, taniec, poezja czyli po prostu "Poetic Tour"

2019-11-30 14:00:00 (ost. akt: 2019-11-30 14:22:55)

Autor zdjęcia: CKiT Mrągowo

Już 2 grudnia w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na jeden scenie spotkają się aż trzy dziedziny sztuki.

O część muzyczną zadbają Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy - Andymian. Duet twórców niezależnych, którzy tworzą muzykę alternatywną i współpracują z grupami innych twórców z zakresu sztuk tanecznych, wizualnych, parateatralnych i performance. Ich twórczość została wydana na 13 płytach – w przygotowaniu kolejna. Klimat ich koncertów buduje muzyka ilustracyjna oraz wtopiony w nie tekst literacki oraz wokalizy. Grają, kiedy czują do tego nastrój. Więcej o artystach na stronie www.andymian.pl

Doznania poetyckie zapewni Hanna Szymborska oraz jej podopieczni z Saloniku Literackiego. Mrągowska poetka, humanistka z dyplomem ekonomisty. Pisze od wielu lat i prowadzi poetycką stronę internetową www.szeptywiatru.pl. Wydała 5 autorskich tomików poezji, w dodatkowych 11-stu ukazały się jej wiersze. Trzy antologie mrągowskiego Saloniku Literackiego są podsumowaniem pięcioletniej, społecznej pracy z młodzieżą mrągowskich szkół skupioną w Saloniku - nieformalnej grupie, którą tworzy i koordynuje.

Trzecią zaprezentowaną dziedziną będzie taniec w wykonaniu Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego w składzie: Julia Dudziec, Kornelia Dziczek, Martyna Modrzejewska, Sandra Kozłowska, choreografia: Marta Szymborska i zespół. Grupa taneczna działająca w CKiT pod kierunkiem Marty Szymborskiej, poruszająca się w technice tańca współczesnego, z uwagi na jej nieograniczone możliwości wyrazu, łączenie ciała, emocji i umysłu. Grupa tworzy własny styl sceniczny, często działając na pograniczu sztuk. Taniec, teatr, muzyka – przenikają się wzajemnie tworząc nową jakość. Za swoją pracę artystyczną MSTW została niejednokrotnie doceniona na ogólnopolskich festiwalach.

Prezentowana podczas "Poetic Tour" muzyka inspirowana jest "Czterema porami roku" Antonio Vivaldiego. Podczas wieczoru w Mrągowie zaprezentowana zostanie "Zima" w interpretacji i wykonaniu Elżbiety Mierzyńskiej - wokal i i Andrzeja "Andymian" Mierzyńskiego - syntezatory, którą wzbogacą i dopełnią poezja oraz taniec.

Impreza odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages