środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Jarmark z XVI - wieczną tradycją

2019-12-05 11:00:00 (ost. akt: 2019-12-05 11:15:40)
Na stoiskach będzie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy

Na stoiskach będzie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Historia Jarmarku św. Mikołaja w Mrągowie sięga XVI wieku. Odbywał się on raz w roku 6 grudnia. Nawiązując do tej tradycji 7 grudnia w godz. 10:00-17:00 pod Centrum Kultury i Turystyki będzie można zrobić świąteczne zakupy.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. Całości klimatu dopełnią zabawy ze św. Mikołajem i animatorami oraz program artystyczny w wykonaniu kolędników z mrągowskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych funkcjonujących na terenie naszego miasta!

Na stoiskach będzie można zakupić upominki, kosmetyki, zabawki, biżuterię, wyroby artystyczne, dekoracje, ozdoby choinkowe oraz wszystko, co jest potrzebne do stworzenia wyjątkowego nastroju tych wspaniałych świąt. - Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy - zachęcają Organizatorzy.

Podczas mikołajkowego święta nie zabraknie także konkursów! Jednym z nich będzie zabawa „Bieg po wypiek”, w której będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne. Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji świątecznej, w szczególności tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych, wykazanie się przez mieszkańców zdolnościami kulinarnymi oraz integracja mrągowskiej społeczności. W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy Ziemi Mrągowskiej. Wypieki zostaną oceniane przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i św. Mikołaj. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe oraz nawiązanie do tematyki świątecznej. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Autorskie wypieki dostarczyć należy w dniu Jarmarku – 7 grudnia 2019 do godz. 12:00. Po podanej godzinie wypieki nie będą przyjmowane. Na dołączonej kartce trzeba umieścić informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący wypiek i skład zespołu, adres – miejscowość, numer telefonu. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Jarmarku, ok. godz. 15.15. W sprawach konkursu należy kontaktować się z działem Organizacji Imprez pod nr tel. 89 743 34 65, j.zapala@ckit.mragowo.pl

Aby pod choinką znaleźć wymarzony prezent najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze św. Mikołajem. Nasz święty nie nosi telefonu…ale uwielbia czytać listy! Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas, podczas tegorocznego jarmarku zostanie uruchomiona najprawdziwsza poczta św. Mikołaja. Najmłodsi z pomocą Elfów będą mogli nadać list prosto do Laponii ze specjalną pieczęcią samego Mikołaja, która daje gwarancję szybkiej wysyłki !


Organizatorzy kontynuują też akcję adopcyjną podopiecznych ze Schroniska Bagiennice, których o godz. 11.30 będzie można zobaczyć na scenie jarmarku. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będzie bus schroniska,przy którym będzie może uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania - pamiętajmy że adopcja czworonoga jest piękna ale także niezwykle odpowiedzialna.

red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages