środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

A jednak! Orkiestra pobiła kolejny rekord

2020-01-13 12:23:26 (ost. akt: 2020-01-13 12:41:09)

Autor zdjęcia: Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych

Orkiestra Jurka Owsiaka po raz kolejny zagrała w Mrągowie. Podczas 28. Finału WOŚP w naszym mieście udało się zebrać 92 874 złotych. Oznacza to, że ubiegłoroczny rekord został pobity!

Pieniądze zbierane były między innymi przez wolontariuszy kwestujących na ulicach Mrągowa. Nie zabrakło bogatego programy artystycznego w Centrum Kultury i Turystyki. W ramach wydarzenia odbyły się również imprezy towarzyszące: IV Bieg do Przerębla czy Stand – up w Ceglanej. W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowało się również Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz Biblioteka Miejska w Mrągowie, a także liczni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Rekord nie zostałby jednak podbity bez ludzi dobrego serca, którzy wrzucali hojnie datki do orkiestrowych puszek. Mrągowianie po raz kolejny pokazali wielkie serce!

Warto wspomnieć, że najdrożej wylicytowanym "fantem" okazała się możliwość zostania "jednodniowym burmistrzem". Licytację wygrał pan Kamil Węglewski, który przeznaczył na ten cel 2,5 tys. złotych.

Rekord padł też w Mikołajkach - 42.862 zł. Wynik w Pieckach to 13 002, 85 zł.

Tegoroczny Finał przebiegł pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Więcej o orkiestrowym graniu w Mrągowie, Mikołajkach, Pieckach i Sorkwitach już w najbliższym numerze "Kuriera Mrągowskiego".

http://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages