Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

"KOLEJ +" szansą na powrót pociągów do Mrągowa

2020-01-30 12:01:49 (ost. akt: 2020-01-30 12:14:12)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Przedstawiciele samorządów z powiatu mrągowskiego chcą przywrócenia linii kolejowej nr 223 na trasie Czerwonka – Orzysz. Połączenie ma szansę znaleźć się na liście inwestycji w ramach rządowego programu.

Temat przywrócenia kolei w powiecie mrągowskim był przedmiotem spotkania lokalnych samorządowców zorganizowanego z inicjatywy Burmistrza Miasta Mrągowo, dr hab. Stanisława Bułajewskiego. Miało ono formułę dyskusji i wymiany opinii. A jego celem było wypracowanie wspólnej odpowiedzi na propozycję Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina w sprawie współfinansowania reaktywacji linii kolejowej nr 223 na trasie Czerwonka – Orzysz w ramach Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028, który zakłada wniesienie 15 proc. wkładu własnego przez lokalne samorządy.

Samorządowcy wyrazili dobrą wolę w zakresie działań zmierzających do powrotu kolei do powiatu mrągowskiego. Reaktywacja linii kolejowej nr 223 na trasie Czerwonka – Orzysz to nie tylko przywrócenie ruchu pasażerskiego i towarowego, ale także szansa na rozwój turystyki.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu mrągowskiego: Stanisław Bułajewski - Burmistrz Miasta Mrągowo, Tadeusz Łapka - Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo, Barbara Kuźmicka – Rogala - Starosta Mrągowski, Piotr Piercewicz - Wójt Gminy Mrągowo, Wojciech Trawiński - Kierownik Referatu Rolnictwa, Kształtowania Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Mrągowo, Piotr Jakubowski - Burmistrz Miasta i Gminy Mikołajki, Józef Maciejewski - Wójt Gminy Sorkwity, Agata Naumowicz - Skarbnik Gminy Piecki.

Źródło: UM Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alicja #2870552 | 37.47.*.* 18 lut 2020 06:58

  Rzecz dziwna by tory były, dworce była, a pociągu niet. Dobrze, że Bułajewski ma chęć, reszta by siedziała i byłoby im dobrze. Jak można dopuścić by miasta turystyczne nie miały ruchu pociagów. Proszę mi pokazać co poza hotelami mają Mikołajki? Gdyby nie Gołebiewski to nie byłoby niczego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Teo #2860143 | 185.240.*.* 1 lut 2020 08:44

  Przyjrzyjcie się twarzom tych ludzi ... czy są Oni w stanie zmienić coś w tym mieście ??? Wyglądają jak dzieci we mgle ... bez pomysłu czy tez wizji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. cde #2859312 | 88.156.*.* 30 sty 2020 19:29

   Najpierw likwidować by potem uruchamiać ! A wtedy jakie zasługi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages