Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Gmina Mrągowo z milionową dotacją na odnawialne źródła energii

2020-02-05 15:38:05 (ost. akt: 2020-02-05 16:01:47)
Na inwestycji szkorzysta m.in. Szkoła Podstawowa w Marcinkowie

Na inwestycji szkorzysta m.in. Szkoła Podstawowa w Marcinkowie

Autor zdjęcia: UG Mrągowo

Dobre wieści dotarły do Urzędu Gminy Mrągowo z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd otrzyma prawie milion złotych wsparcia na odnawialne źródła energii. Inwestycje zostaną przeprowadzone w Szestnie, Marcinkowie, Kosewie i Bożem.

Zainteresowanie konkursem ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski było olbrzymie. Na liście rankingowej znalazło się 114 wniosków, z czego 63 zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Wniosek mrągowskiego samorządu znalazł się na 11. miejscu.

- W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do projektu „Zastosowanie odnawialnych źródeł energii w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Mrągowo”. Wartość projektu wyniosła ponad 1 milion złotych. Nasza koncepcja wykorzystania OZE dotyczyła instalacji fotowoltaicznych na Szkołach Podstawowych w Marcinkowie, Kosewie, Szestnie oraz na budynku oddziału przedszkolnego w Bożem. Dodatkowo w Kosewie i Bożem projektanci zaplanowali montaż pomp ciepła - informuje wójt Piotr Piercewicz.

Realizacja ma się rozpocząć w tym roku. Samorząd czeka na oficjalne podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim. - Inwestycja poprawi efektywność energetyczną i jesteśmy przekonani, że stanie się także dobrym przykładem, że warto inwestować w OZE - ocenia Piercewicz.

Dokładna wartość projektu wynosi 1 079 553,78 zł. Wysokość dofinansowania to 913 574,71 zł, a wkład własny gminy - 165 979,07 zł.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages