Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Fotografowie zapraszają na wystawę. Ma być magicznie, i kolorowo

2020-02-19 09:00:00 (ost. akt: 2020-02-19 18:50:36)
Efekty warsztatów zobaczymy na wystawie

Efekty warsztatów zobaczymy na wystawie

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

Ferie w Mrągowie można było spędzić na warsztatach kreacji, charakteryzacji i fotografii. Teraz efekty będzie można podziwiać na wystawie w CKiT.

Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki sztuki charakteryzacji oraz fotografii a także mieli możliwość wykreowania baśniowych postaci. Powstałe zdjęcia są efektem wspólnej twórczej, międzypokoleniowej zabawy i pracy wielu osób - dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osoby będące modelami miały możliwość wybrania sobie kostiumu, dzięki któremu wraz z odpowiednią charakteryzacją – mogły poczuć się jak wybrana baśniowa postać. Każda wykreowana postać została sfotografowana w specjalnie przygotowanym studio fotograficznym.

Warsztat charakteryzacji poprowadziła artystka-charakteryzatorska, wykładowca szkoły charakteryzacji, z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie - Agnieszka Wojciechowska. Charakteryzacja polega na nadaniu charakterystycznych cech postaci, jej wyglądu, wieku, cech szczególnych. Chodzi o stworzenie nieszablonowego wizerunku, który wzmacnia np. efekt zmęczenia, postarzania czy uszkodzenia skóry, które uzyskuje się dzięki technikom makijażu, malowania na ciele, za pomocą profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do tego celu.

Warsztaty fotografii portretowej artystyczną opieką objął Lucjan Mikulski – pasjonat i zawodowy fotograf z ogromnym doświadczeniem w różnych rodzajach fotografii.
W zajęciach wzięli udział fotografowie z Mrągowa i członkowie Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno - Filmowego FOTO MX.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 lutego o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

orgPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages