Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Komendant mrągowskiej policji pożegnał się ze służbą

2020-03-11 09:42:02 (ost. akt: 2020-03-11 10:27:53)
Insp. Andrzej Skol (w środku) po 22. latach służby pożegnał się z mundurem

Insp. Andrzej Skol (w środku) po 22. latach służby pożegnał się z mundurem

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

10 marca odbyła się uroczystość z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie oraz pożegnania ze sztandarem jednostki. Szef mrągowskich policjantów insp. Andrzej Skol po ponad 22 latach służby przeszedł na emeryturę. Obowiązki Komendanta Powiatowemu Policji w Mrągowie powierzono dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie mł. insp. Robertowie Wierciszewskiemu.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Urzędzie Miejskim w Mrągowie. Na uroczystości obecni byli m.in.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusz Sylwestrzak, przedstawiciele lokalnego samorządu, szefowie współdziałających na rzecz bezpieczeństwa instytucji i służb, organizacji, policjanci i pracownicy mrągowskiej komendy, znajomi i rodzina.

Insp. Andrzej Skol służbę w policji rozpoczął w sierpniu 1997 roku. Od początku związany był z Komendą Powiatową Policji w Mrągowie i Wydziałem Kryminalnych, gdzie pracował w zespole operacyjno-rozpoznawczym, w zespole dochodzeniowo-śledczym, w zespole do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą. W sierpniu 2007 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Trzy lata później został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W czerwcu 2016 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Ponad 22 lata poświęcił służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Za efekty uzyskiwane na różnych szczeblach w hierarchii Policji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, miedzy innymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ” srebrną i brązową odznaką „„Zasłużony Policjant.

Podczas uroczystości komendant uroczyście pożegnał się ze sztandarem KPP w Mrągowie i złożył ostatni meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W przemowach wszystkich, którzy tego dnia zabrali głos: insp. Arkadiusza Sylwestrzaka, Starosty Mrągowskiego, burmistrza Mrągowa i Wójta Gminy Mrągowo podkreślano wysokie kwalifikacje i kompetencje odchodzącego na emeryturę komendanta i jego wkład w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie mrągowskim i w poszczególnych gminach.

Insp. Andrzej Skol podkreślił, że służba w policji oraz w ostatnich latach dowodzenie mrągowską komendą były dla niego ogromnym zaszczytem i ważnym doświadczeniem. Komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie całego powiatu. W podobnym tonie zwrócił się także do przedstawicieli administracji samorządowej w regionie oraz do przedstawicieli zaproszonych instytucji i służb. Podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za możliwość owocnej współpracy. Swoją wdzięczność skierował również w stronę rodziny, dziękując za wsparcie w trakcie wszystkich lat swojej służby. Służba w Mrągowie na stanowisku komendanta była dla niego ogromnym zaszczytem i wyzwaniem oraz niezwykle ważnym zwieńczeniem pracy zawodowej.

W związku z odejściem ze służby insp. Andrzeja Skola, z dniem 28 lutego br. pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie jest mł. insp. Robert Wierciszewski, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wszechgniew #2887362 | 198.16.*.* 15 mar 2020 17:55

  Czytam te komentarze i nie wierzę, w większości te pochlebne dla andrzeja są pisane przez jedną osobę. Haloo puk puk już nie trzeba, pani beato już dość, koryto plus się skończyło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wdzieczny #2887347 | 94.254.*.* 15 mar 2020 17:33

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie Komendancie życzę wszystkiego dobrego, a przede wszystkim spokoju. Jak śpiewał Niemen, cyt. człowiek człowiekowi wilkiem..... Negatywne komentarze są zasługa tych którzy byli przez Pana dyscyplinowani za nieróbstwo. Szkoda ze takie osoby mają częstość do pisania tak beznadziejnych komentarzy. Ale jak to mówią ze jeżeli komuś się źle życzy to niestety wszystko co złe wróci do nas w trójnasób. Powodzenia dla tych.

 3. Policja #2887342 | 94.254.*.* 15 mar 2020 17:24

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Straszne do czego niektórzy są zdolni. Komentarze, szczególnie te obraźliwe które niektórzy zamieszczają świadczą o całkowitym braku kultury, a ich anonimowi adresaci to tchórze którzy potrafią za plecami knuć. WSTYD Pan Komendant to uczciwy i dobry człowiek. Dużo spokoju Panu życzę

  1. Krystian #2887198 | 188.146.*.* 15 mar 2020 14:01

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Był Pan pierwszym człowiekiem który nie bał się zrobić porządku w tej jednostce. Wielki szacunek Panie komendancie.

  2. Aga #2887144 | 188.146.*.* 15 mar 2020 12:59

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Autorami kilku komentarzy są byli policjanci. Kierują oni w domyśle groźby. Pomyślcie Państwo tylko, że tacy nieobliczalni ludzie mogliby być dalej stróżami prawa i zajmować się Państwa sprawami. To resort siłowy i tu potrzebna jest dyscyplina. Panie Komendancie szacun za charakter i celne zarządzanie.

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages