Mrągowscy policjanci 40 razy interweniowali wobec osób lekceważących ograniczenia

2020-04-06 15:32:42(ost. akt: 2020-04-06 16:33:14)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

W związku z kolejnymi ograniczeniami wywołanymi epidemią koronawirusa, na ulicach naszego powiatu jest więcej policyjnych patroli, wspieranych także przez funkcjonariuszy innych służb. Policjanci patrolują ulice z wykorzystaniem radiowozów, a tam gdzie wykorzystanie samochodu nie jest możliwe, obszar ten jest sprawdzany przez patrole piesze. Przede wszystkim dotyczy to miejsc, w których do tej pory dochodziło do grupowania się osób.
W ciągu ostatniego weekendu policjanci stwierdzili w trakcie pełnionych służb ponad 40 przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. W większości interwencje dotyczyły osób, które za nic miały obowiązujące zakazy i spotykały się, by miedzy innymi wspólnie wypić alkohol. - Policjanci informowali takie osoby o aktualnie obowiązujących przepisach. Niestety często lekceważąco podchodziły one do tych informacji i zaleceń, twierdząc że jest ładna pogoda, że wprowadzone zasady nie mają sensu albo, to że przyjechały do Mrągowa by pozwiedzać. Część z nich została pouczona lub otrzymała mandaty. Pozostali będą tłumaczyć się przed sądem - mówi asp. Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W trakcie jednej z interwencji, podczas sprawdzania danych jednego z mężczyzn w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany, ponieważ uchyla się od odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi 10 najbliższych miesięcy.

Policjanci interweniowali również wobec dwóch 15-latków, którzy w czasie epidemii postanowili się spotkać, organizując przejażdżkę motorowerami. - W dodatku żaden z nich nie miał uprawnień do kierowania jednośladami. W efekcie to rodzice zostali ukarani mandatami, a nieletni mogą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich - dodaje rzeczniczka mrągowskiej komendy.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. haha #2901345 | 89.229.*.* 6 kwi 2020 19:55

    jak ktoś nie popełni wykroczenia to policja może go cmoknąć (wykroczeniem nie jest wychodzenie z domu )

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5