środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Mrągowscy strażacy prowadzą działania w związku z zagrożeniem koronawirusem

2020-04-16 13:31:35 (ost. akt: 2020-04-16 13:53:59)

Autor zdjęcia: kpt. Jakub Tutka / KP PSP Mrągowo

Strażacy PSP oraz druhowie OSP z terenu powiatu mrągowskiego czynnie uczestniczą oraz wspomagają służby w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

14 kwietnia zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej funkcjonariusze z JRG Mrągowo rozstawili przy Szpitalu Mrągowskim im. Michała Kajki namiot pneumatyczny który będzie wykorzystywany jako miejsca bezpiecznej segregacji i separacji osób przed przyjęciem na izbę przyjęć lub szpitalny oddział ratunkowy.

Ponadto strażacy ochotnicy z gminy Mikołajki i Sorkwity cały czas wspierają działania policji w ogłaszaniu komunikatów głosowych związanych z zasadami bezpieczeństwa podczas pandemii. Jednostka OSP Mrągowo w marcu pomagała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mrągowie w rozładowaniu żywności przeznaczonej dla potrzebujących i objętych kwarantanną.

- Strażacy PSP i OSP pomimo podejmowanych działań w związku z zagrożeniem koronawirusem bez przerwy są w pełnej gotowości by nieść pomoc wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba - dodaje mł. kpt. Marcin Kordek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (16 kwietnia) wydaniu m.in.

Burza w Sejmie nad aborcją
Pod projektem wycofania zgody na aborcję chorego dziecka podpisało się ponad milion Polaków. Wczoraj, po trzech latach, trafił pod obrady Sejmu. I wywołał burzę. W środę Sejm debatował w sumie nad pięcioma różnymi projektami obywatelskimi.

Trzymamy kciuki za Szymany
Koronawirus podciął skrzydła branży lotniczej. Straty przewoźników idą w setki miliardów dolarów. Tracą też porty lotnicze, bo nie ma pasażerów. Tak jest na wszystkich lotniskach w Polsce, także w mazurskim porcie w Szymanach.

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami
Zdalna praca, nauka w domach, sztuka w sieci, zamknięte firmy, wymarłe ulice miast. Koronawirus w jednej chwili zmienił nasze życie. Wielu z nas zastanawia się, co będzie, jeśli pandemia potrwa dłużej? Wiemy jedno. Nieoczekiwane wydarzenia szybko weryfikują rzeczywistość. Jakie wnioski wyciągniemy z lekcji, która jeszcze trwa?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marco #2916599 | 188.147.*.* 6 maj 2020 09:26

    Namiot stoi tylko na sztukę

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages