Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Miejskie inwestycje z dofinansowaniem

2020-04-26 11:00:00 (ost. akt: 2020-04-27 07:43:37)
Mieszkańcy ul. Żołnierskiej doczekają się remontu

Mieszkańcy ul. Żołnierskiej doczekają się remontu

Autor zdjęcia: UM Mrągowo

Remont ulicy Żołnierskiej otrzyma rządowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie inwestycji wynosi 50%. Z kolei 85% dofinansowania przyznano miastu na realizację budowy instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej.

- Kolejne miejskie inwestycje otrzymują wsparcie rządowe i samorządowe - mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. - Cieszę się, że nasze wnioski są skuteczne i pozytywnie oceniane.

Zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową skrzyżowania ul. Żołnierskiej z DK nr 16 - ul. Wojska Polskiego w Mrągowie” zakwalifikowało się do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Poziom dofinansowania wynosi 50% wydatków kwalifikowalnych. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę części drogi gminnej ul. Żołnierskiej, w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 16 - ul. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, jednostronnego chodnika i zjazdów z betonowej kostki brukowej, a także oświetlenia ulicznego, odwodnienia drogi, przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, sieci elektroenergetycznej i gazowej. Zadanie planowane do realizacji w 2020 r.

Spore dofinansowanie przyznano z kolei na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Mrągowie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który zakwalifikował mrągowską inwestycję do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Inwestycja polega na instalacji paneli fotowoltaicznych wykorzystujących energię słońca na następujących obiektach:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie przy ul. Kopernika 2 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),
- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mrągowie na os. Mazurskim 12 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),
- Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś” w Mrągowie przy ul. Spacerowej 1 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 30,23 kWp (93 moduły fotowoltaiczne),
- Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie przy ul. Brzozowej 7A – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 6,5 kWp (20 modułów fotowoltaicznych).

Poziom dofinansowania projektu – 85% wydatków kwalifikowalnych. Zadanie planowane do realizacji w 2020 r.

Warto również wspomnieć, że mrągowski samorząd ubiegał się także o dofinansowanie jeszcze jednej inwestycji: remontu ulicy Krótkiej. Wniosek został pozytywnie oceniony, ale znalazł się na liście rezerwowej.

- Wniosek na ul. Krótką przeszedł pozytywnie wszystkie etapy oceny, lecz nie został zakwalifikowany do dofinansowania ze względu na wyczerpanie puli środków przewidzianych w ramach Funduszu – wyjaśnia Stanisław Bułajewski. – Mimo to dalej będziemy ubiegać się o potrzebne pieniądze na remont tej drogi, by jak najszybciej rozpocząć jej modernizację.

Źródło: UM Mrągowo


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages