Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Kolejne mrągowskie samorządy sprzeciwiają się działaniom Poczty Polskiej

2020-04-24 15:22:25 (ost. akt: 2020-04-24 19:27:43)

Autor zdjęcia: archiwum Piotra Piercewicza

Wczoraj burmistrz Mikołajek zapowiedział, że nie przekaże Poczcie polskiej spisu wyborców. Dzisiaj w podobnym tonie wypowiedział się burmistrz oraz wójt Gminy Mrągowo.

Burmistrz Mrągowa zgadza się z wydaną w tej sprawie opinią Państwowej Komicji Wyborczej. - Tak jak podkreśliła w swoim stanowisku Państwowa Komisja Wyborcza z dnia 23 kwietnia 2020 r., prośba Poczty Polskiej nie jest podstawą do przekazania jakichkolwiek danych ze spisu wyborców. Na tę chwilę żadne Wasze dane nie zostaną przekazane - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Stanisław Bułajewski.

Pismo w sprawie przekazania danych wyborców wpłynęło wczoraj do Urzędu Gminy Mrągowo. - Na jego podstawie nie jest możliwe udostępnienie tych danych, o czym właśnie przed chwilą poinformowaliśmy nadawcę tejże korespondencji. Wasze dane osobowe są bezpieczne! - zapewnia wójt Piotr Piercewicz.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. I słusznie #2911368 | 37.8.*.* 25 kwi 2020 10:35

  Od prowadzenia wyborów są Komisje Wyborcze a nie Poczta Polska A więc Mlaskatemu pomysłodawcy jak i Poczcie Polskiej przekazać GEST KOZAKIEWICZA i PALUSZEK LICHOCKIEJ

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mrągowianin #2911311 | 83.31.*.* 25 kwi 2020 09:24

  I jak widać Mrągowo nadal jest komunistyczne. Tak jak i burmistrz i wójt wychwani przez rodziców komuchów nadal w ich krwi płynie komuna. Trzeba jeszcze by jedno pokoenia komuchow wymarło to może Mrąowo stanie się miastem wolnym od komuchów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztynianka #2911189 | 88.156.*.* 24 kwi 2020 23:52

  Zobaczymy czy p. Grzymowicz weźmie przykład i nie sprzeda Olsztyniaków

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages