środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Miejskie przedszkola pozostaną zamknięte

2020-05-04 19:32:54 (ost. akt: 2020-05-04 20:18:45)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Przedszkola w Mrągowie, których organem prowadzącym jest miejski samorząd, nie rozpoczną pracy 6 maja i do końca tygodnia na pewno pozostaną zamknięte. – Zarówno wymogi sanitarne, jak i aspekty organizacyjne nie pozwalają nam na tak szybkie otwarcie placówek – mówi burmistrz Stanisław Bułajewski. - Podobną decyzję podjęła większość samorządów w kraju.

29 kwietnia, na konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że pozytywne analizy liczby zachorowań i osób, które zwalczyły COVID-19, pozwalają przyspieszyć otwarcie żłobków i przedszkoli. Decyzje będą należeć do samorządów, ale od 6 maja placówki te mogą już wrócić do pracy.

– Zarówno aspekty sanitarne jak i organizacyjne nie pozwalają nam na tak szybkie otwarcie placówek – mówi burmistrz Stanisław Bułajewski. – Problemem są wielkości grup, dobór dzieci, obostrzenia w ograniczaniu kontaktów i utrzymania wymogów sanitarnych, a także możliwości kadrowe oraz zabezpieczenie w środki ochrony personelu. Rozwiązanie tych spraw wymaga czasu oraz współpracy z innymi organami administracyjnymi. Poza tym otwarcie żłobków i przedszkoli pod weekendzie majowym, gdzie grupy turystów przemieszczały się i nie do końca stosowały się do obostrzeń, jest moim zdaniem ryzykowne. Musimy również przyjrzeć się sytuacji związanej z epidemią, która nastąpi po otwarciu hoteli. Zdrowie mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla mnie najważniejsze. Swoją rekomendację przekażę również do prywatnych przedszkoli funkcjonujących w Mrągowie.

Burmistrz Bułajewski, jeszcze przed weekendem majowym, zwrócił się z prośbą do dyrektorów miejskich przedszkoli o oszacowanie zainteresowania powrotem dzieci do placówek. – Idealnie byłoby, gdyby przedszkola rozpoczęły pracę pod koniec maja, tak jak szkoły – dodaje Bułajewski. – Pozwoliłoby to nam na dobre przygotowanie obiektów do przyjęcia dzieci. Będziemy analizować sytuację i następny komunikat w tej sprawie wydamy w połowie miesiąca.

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 24 maja. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

Źródło: UM Mragowo


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dajcie spokoj #2915834 | 89.229.*.* 4 maj 2020 21:19

  no niby strach tam jakis jest, niby urzedy nieczynne, a przetargi sa (wasze BIPy), he he he. ten wirus jest wyolbrzymiany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. w Anglii #2915802 | 88.156.*.* 4 maj 2020 19:54

  w Anglii, cały czas przedszkola opiekują się dziećmi, których matki musiały iść do pracy. Ten kraj nie wypłaca zasiłków opiekuńczych na takich zasadach jak w naszym kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages