Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Nadia i Olivier na książęcym tronie

2020-05-29 08:30:00 (ost. akt: 2020-05-29 15:28:04)

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Prawie 10 osób z powiatu mrągowskiego kandydowało do korony Małej Księżniczki i Małego Księcia. Ostatecznie to 5 - letnia Nadia Jallow z Mikołajek i 4 - miesięczny Olivier Zawadzki z Mrągowa zasiądą na książęcym tronie.

Nasza plebiscyt na Małą Księżniczkę i Małego Księcia od wielu lat cieszy nieustającą popularnością. Nic dziwnego. Każdy chciałby się kiedyś poczuć jak prawdziwy książę czy księżniczka. Taką szansę miały nasze pociechy. Najpierw rodzice i opiekunowie zgłaszali kandydatury swoich dzieci. Łącznie otrzymaliśmy 9 zgłoszeń. To cieszy tym bardziej, że plebiscyt powrócił w naszym powiecie po roku przerwy. W dalszej kolejności rozpoczął się etap głosowania. I tutaj nie brakowało emocji. Całe rodziny i rzesze znajomych oddawały głosy na swoich faworytów. W sumie oddano 847 głosów. Cała zabawa trwała ponad dwa miesiące. Ostatecznie to Nadia i Olivier zdobyli najwięcej głosów, wygrywając tym samym w powiecie mrągowskim.

Wybór Książęcej Pary nie był wcale oczywisty. O koronę walczył 3 dziewczynki, ale to właśnie na nie oddano w sumie 541 głosów. Nadia Jallow, nasza Mała Księżniczka, do końca rywalizowała dziewczynkami, które ostatecznie zdobyły kolejne miejsca na podium: 2 - miesięczna Aleksandra Pańczyk z Wyszemborka (gm. Mrągowo) i 10 - miesięczna Aleksandra Matuszewska ze wsi Karwie (gm. Mrągowo). Zwyciężczyni otrzymała 301 głosów (55,6%).

Wśród chłopców do gry o tron stanęło 6 młodzieńców. Rywalizację wygrał 4 - miesięczny w momencie przystąpienia do zabawy Olivier Zawadzki z Mrągowa, który otrzymał 164 głosy (53,6%). Do samego końca chłopiec „czuł oddech” 9 - miesięcznego Piotra Malinowskiego (112 głosów, 44,4%) z Użranek (gm. Mrągowo). Trzecie miejsce zajął 8 - miesięczny Gabryś Dorocki z Mikołajek. Łącznie na wszystkich sześciu chłopców zagłosowano 306 razy.

Zgodnie z obietnicą książęca para trafia na okładkę aktualnego wydania "Kuriera Mrągowskiego".


Ostateczna klasyfikacja Małych Księżniczek powiatu mrągowskiego:

1. Nadia Jallow, 5 lat, Mikołajki
2. Aleksandra Pańczyk, 2 miesiące, Wyszembork (gm. Mrągowo)
3. Aleksandra Matuszewska, 10 miesięcy, Karwie (gm. Mrągowo)

Ostateczna klasyfikacja Małych Książąt powiatu mrągowskiego:
1. Olivier Zawadzki, 4 miesiące, Mrągowo
2. Piotr Malinowski, 9 miesięcy, Użarnki (gm. Mrągowo)
3. Gabryś Dorocki, 8 miesięcy Mikołajki
4. Hubert Tafel, 9,5 miesiąca, Grabowo (gm. Mrągowo)
5. Miłosz Kocięcki, 10 miesięcy, Mrągowo
6. Bartosz Spyra, 4 miesiace, Czaszkowo (gm. Piecki)


Wojciech CarukCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym(29 maja) wydaniu m.in.


Dziki spacer po ZatorzuPochwała dzika
My, Polacy generalnie zwierzęta kochamy, tyle że jakoś tak wybiórczo. Karpia na Wigilię mordujemy bez skrupułów. Nasz sposób na dzikie krowy — to wybić je do nogi. I mamy problem z dzikiem. A może jednak dzik z człowiekiem?

Sąsiad, na którego można liczyć
Dobrych informacji nigdy za wiele, a już szczególnie, kiedy mamy pandemię. Tym większe brawa dla tych, którzy w tym trudnym czasie, pamiętają o innych, spiesząc z konkretną pomocą, realnym wsparciem. A gdy jeszcze robią to od lat, tym brawa większe.

Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WMSpotkajmy się online 9 czerwca
Życie w trakcie i po pandemii to tematyka Kongresu Przyszłości, który odbędzie się już 9 czerwca. Tym razem spotkamy się online. Kolejne wydarzenie planowane jest 26 listopada. O obu wydarzeniach rozmawiamy z organizatorami — Beatą i Jarosławem Tokarczykami.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages