Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zrobimy wszystko, by festiwal się odbył

2020-06-10 18:00:00 (ost. akt: 2020-06-10 18:03:27)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura / Biblioteka Mrągowo

Piknik Country to chyba najbardziej znana impreza odbywająca się w naszym mieście. Co roku przyciąga rzesze turystów i pasjonatów westernowych klimatów. Czy sytuacja związana z pandemią wpłynie na organizację tegorocznej imprezy?

W czwartek, 4 czerwca, władze Mrągowa spotkały się z producentami Festiwalu Piknik Country i Folk i rozmawiali o organizacji tegorocznej edycji imprezy. Mimo istniejącej pandemii oraz wielu obostrzeń sanitarnych, organizatorzy nie chcą odwoływać kultowego wydarzenia, ale zamierzają przeprowadzić imprezę w innych niż dotychczas warunkach.

W spotkaniu wzięli udział burmistrz Mrągowa – Stanisław Bułajewski, zastępca burmistrza – Tadeusz Łapka oraz prezes Ameno Event – Krzysztof Majkowski.
Na spotkaniu omówiono perspektywy zorganizowania tegorocznego festiwalu w okresie istniejącej pandemii. Strony wyraziły przekonanie, że ewentualne odwołanie imprezy z ponad 38-letnią historią, byłoby stratą nie tylko dla fanów tego gatunku muzyki w Polsce, ale i dla artystów przygotowujących się od dawna do występów w Mrągowie.

Dlatego zarówno władze miasta, jak i producent Festiwalu zadeklarowali, że uczynią wszystko, by być przygotowanym na przyjęcie gości przybywających w ostatni weekend lipca do Mrągowa i zagwarantują program artystyczny dostosowany do możliwości wynikających z obiektywnych uwarunkowań (np. możliwości przybycia artystów zagranicznych).

— W związku z kolejnymi etapami odmrażania życia społecznego w Polsce (między innymi częściowe otwarcie stadionów sportowych od dnia 19 czerwca) stwierdziliśmy, że istnieje uzasadniona podstawa do przypuszczenia, że już wkrótce stworzone będą możliwości zorganizowania naszego muzycznego wydarzenia — mówi Stanisław Bułajewski, burmistrz miasta.

Podczas spotkania padła deklaracja, że organizatorzy dostosują się do obowiązujących przepisów, również tych, które nakładają ograniczenia związane m.in. z bezpieczeństwem sanitarnym. — Podejmiemy się tego zadania także w sytuacji gdyby nie było możliwe zorganizowanie Pikniku w oparciu o ustawę o imprezach masowych tzn. gdyby liczba uczestników nie mogła przekroczyć granicy 1 tysiąca osób na koncercie, licząc się przy tym także z koniecznością spełnienia uciążliwych restrykcji sanitarnych, oraz dostosowując program do istniejącej sytuacji — informuje Krzysztof Majkowski z Ameno Event.

— Mamy nadzieję, że wszyscy fani już wkrótce spotkają się na jednym z największych festiwali tego gatunku muzyki w Europie i że jak co roku „wszystkie drogi poprowadzą nas do Mrągowa” w ostatni weekend lipca 2020r — twierdzą zgodnie organizatorzy. Impreza planowana jest na 24 - 26 lipca. Sprzedaż biletów wciąż trwa.

Przypomnijmy, że już kilka dni wcześniej zapadła decyzja o odwołaniu tegorocznej Mazurskiej Nocy Kabaretowej (miała odbyć się 11 lipca) oraz dużych koncertów w amfiteatrze w ramach Dni Mrągowa (3 lipca). Czerwcowy koncert O.S.T.R - ego w amfiteatrze nad Czosem został przeniesiony na 29 sierpnia. Na 18 lipca planowany jest Mazurski Festiwal Operowy BEL CANTO, który według deklaracji organizatorów ma się odbyć.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Heniek #2932692 | 5.172.*.* 12 cze 2020 09:33

  Tak naściągajcie ludzi i załatwcie całe Mrągowo koronavirusem. Ot mądrale, a zostawcie to w tym roku, kasa przyda się na inne cele, ważniejsze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages