środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Zdalne Dni Rodziny w "Bajce"

2020-06-18 07:00:00 (ost. akt: 2020-06-18 07:32:56)

Autor zdjęcia: archiwum

Jak co roku, w Publicznym Przedszkolu Nr 2 Bajka z Oddziałem Integracyjnym Odbyły się Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny. Hasło przewodnie brzmiało: „Młodość - miłość – małżeństwo – rodzina”.

Forma tegorocznych wydarzeń była zupełnie inna niż dotychczas - nie był to czas spędzony na placu przedszkolnym, jak co roku, lecz zabawy zorganizowane w domu. Zaproponowałyśmy różnorodne działania, w których mogły wziąć udział całe rodziny. Każdy mógł wybrać coś, co go zainteresuje. W naszym programie znalazło się takie działanie, jak np. stworzenie rodzinnego lapbooka, jako swego rodzaju obrazkowej mapy myśli, na której dziecko umieszcza materiały na dany, interesujący je temat. Zachęciłyśmy do wzięcia udziału w „Konkursie literackim”, czyli wspólnym pisaniu własnych wierszy o tematyce rodzinnej. Podsunęłyśmy pomysł stworzenia „Domowej orkiestry”, czyli rodzinnego muzykowania z wykorzystaniem wcześniej wykonanych instrumentów muzycznych lub akcesoriów gospodarstwa domowego. 

Miłośnicy gotowania również mogli pochwalić się swoim talentem, biorąc udział w „Małym Master Chefie” – można było wykonać zdjęcie potrawy wraz z przepisem na nią i przesłać do nas.

„Razem tworzymy, razem gramy – miło w rodzinie czas spędzamy” – to kolejny konkurs, tym razem na najciekawszą grę rodzinną, wykonaną dowolną techniką. Był również konkurs fotograficzny – „Rodzina w obiektywie” – zdjęcia rodzinne (najlepiej ujęcia plenerowe). Naszą kolejną propozycją był konkurs literacki – „Pozytywne skutki kwarantanny – wspólny czas w domu łączy rodzinę” - zadaniem rodziny było wskazanie pozytywnych stron izolacji domowej i przesłanie nam opisu organizowanych w domu zabaw wraz ze zdjęciami. Na koniec konkurs: „Kreatywna kwarantanna” – stwarzający możliwość wykazania się pomysłowością. Celem wszystkich konkursów, zaproponowanych w ramach tegorocznych obchodów Dni Rodziny było rozbudzenie kreatywności w zakresie wspólnego spędzania wolnego czasu.

Tegoroczne obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Wpłynęło do nas bardzo dużo zdjęć dokumentujących pracę w ramach wymienionych różnorodnych konkursów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tych, nietypowych obchodach Dni Rodziny, gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w działania, które przyniosły radość naszym milusińskim - a przecież zawsze to jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Dni Rodziny odbędą się w tradycyjnej formie.

Koordynatorzy: Joanna Samsel, Danuta Nadolna

fot.Archiwum Organizatora

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages