Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

"Górale" zerwali łańcuchy... pandemii

2020-06-20 07:18:55 (ost. akt: 2020-06-20 07:20:00)

Autor zdjęcia: Natalia Wrzosek/archiwum organizatorów

KOLARSTWO GÓRSKIE || Na tę chwilę czekali bardzo długo! 150-osobowy tłum kolarzy zameldował się 13 czerwca w Mrągowie. Ich celem był rajd będący oficjalną "rozgrzewką" przed właściwą inauguracją tegorocznego sezonu Milko Mazury MTB.

Przymiarek do rozpoczęcia zmagań w 2020 roku było kilka. W niestabilnych, koronawirusowych czasach, wiele planów trzeba było niestety zmodyfikować. Wreszcie udało się zorganizować imprezę, choć... nie były to "tradycyjne" zawody.

— Zgodnie z "wytycznymi" z ministerstwa, wprowadziliśmy limit 150 osób. Postanowiliśmy także zrezygnować z pomiaru czasu. Nikt nie ścigał się więc o miejsca na podium. Ten rajd rowerowy był raczej ukłonem w stronę głodnych wrażeń kolarzy, okazją do sprawdzenia formy, a także... po prostu świetną zabawą — mówi Natalia Wrzosek, jedna ze współorganizatorek wydarzenia.

Jak na zabawę miłośników "dwóch kółek" przystało, wszystkim przyszło solidnie się "nakręcić". Uczestnicy zostali podzieleni na 10 grup, a do ich dyspozycji oddano aż 5 tras. Dwie pierwsze ekipy zostały rzucone na najgłębszą wodę: do pokonania miały aż 120-kilometrową trasę, prowadzącą po urokliwych terenach całego naszego powiatu. Pozostałe trasy również cieszyły widokami i wysokim poziomem trudności, choć były krótsze (odpowiednio 100 km, 80 km, 47 km i 37 km). Starty poszczególnych grup odbywały się z różnych miejsc, jak np. spod Ratusza Miejskiego, CKiT, Parku Lotników, Placu Piłsudskiego czy siedziby KS Baza Mrągowo.

Z zadania solidnego przygotowania i sprawdzenia trasy (jeszcze przed samą imprezą) wzorowo wywiązał się ceniony kolarz i organizator, Arkadiusz Cała — To niesamowity facet. Każdą z tras pokonał osobiście, często kilkakrotnie — chwalą postawę swego kolegi pozostali organizatorzy.

Trud się opłacił. — Wszyscy wydawali się bardzo stęsknieni za tego typu imprezami. Sami byliśmy zaskoczeni ilością ciepłych słów. Nie spodziewaliśmy się, że w takiej formie (bez pomiaru czasu etc.) impreza zostanie przyjęta aż tak dobrze — mówi Natalia Wrzosek, podkreślając jednocześnie, że najlepsze wciąż przed nami.

Nowy kalendarz startów w Milko Mazury MTB został już zatwierdzony. Kolarze mogą śmiało zaznaczać w swych kalendarzach kolejne etapy (zakładając oczywiście, że ministerstwo nie postanowi ponownie "zamrozić" sportu).
Nasi eksperci od "dwóch kółek" do pierwszej, inauguracyjnej rundy przystąpią 24-25 lipca w Pasymiu. Dwa kolejne etapy odbędą się w Mrągowie (1-2 sierpnia II etap, zaś 15 sierpnia stolica naszego powiatu stanie się areną Mistrzostw Polski MTV XCO/XCR). Następnie "na tapetę" trafią Ryn (22-23 sierpnia), Giżycko (29-30 sierpnia), Węgorzewo (5-6 września), Lidzbark Warmiński (12-13 września) oraz Wilkasy (19-20 wrześni, wielki finał cyklu).

kk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages