Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Gwiazdy muzycznej sceny uwiecznione na fotografiach

2020-06-29 17:00:00 (ost. akt: 2020-06-29 17:31:19)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Do końca lipca w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie można oglądać wystawę fotografii koncertowej kętrzyńskiego twórcy - Wojciecha Caruka

"W blasku sceny" - to zbiór prac, które powstały na przestrzeni kilkunastu lat. Można będzie na nich zobaczyć czołowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i te bardziej niszowe zespoły.

Autor od lat dokumentuje życie kulturalne, głównie rodzimego Kętrzyna. - To nie przypadek. W końcu od 1998 roku zajmuję się zarówno dziennikarstwem, jak i fotografią. Nieraz więc występuję w roli takiego dokumentalisty życia kulturalnego naszego miasta. - mówi Wojciech Caruk. Jednak na prezentowanych fotografiach uwiecznił nie tylko muzyczne wydarzenia Kętrzyna. Oglądających wystawę "zaprasza" na imprezy m.in. do Mrągowa czy na Pol'and'Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock).

- Robiąc zdjęcia staram się wczuwać w muzykę płynącą ze sceny, złapać jej rytm, wczuć się w emocje artysty. Do tego uchwycić odpowiedni moment scenicznej pozy czy światła. Czasami mi się to udaje - żartuje fotograf. "W blasku sceny" to fotograficzny projekt, który zagości w 2020 roku w kilku miejscach w Polsce. Jak dodaje autor, do wystawy "nominował" zdjęcia, na których prezentują się m.in. TSA, Dżem, Perfect, Oddział Zamknięty, Elektryczne Gitary, Luxtorpeda, Maciej Maleńczuk, Closterkeller, Róże Europy. Nie zabraknie też mrągowskich artystów - metalowej grupy Merystem.

Wojciech Caruk urodził się w 1981 roku w Kętrzynie. Jeszcze w latach licealnych nawiązał współpracę z "Gazetą Kętrzyńską". Od 2001 roku związany jest (z przerwami) z "Gazetą w Kętrzynie" i "Gazetą Olsztyńską". Przerwy wykorzystywał na pisanie do innych mediów oraz pracę telewizyjną i radiową. Jego publikacje można było przeczytać również m.in. w "Angorze". Z wykształcenia pedagog, z zawodu dziennikarz, z pasji fotograf.

Fotografia zawsze była jego pasją. Od 1998 roku związany jest ze słynnym kętrzyńskim "Foto MX-em", a od 2018 roku jest jego prezesem. Na koncie ma kilka nagród i wyróżnień, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie "Pejzaż Polski", w serwisie internetowym włoskiej edycji "Vogue". "Muzyczne" zdjęcia kętrzynianina były publikowane m.in. w ogólnopolskim "Magazynie Gitarzysta". Oprócz fotografii "scenicznej" na swoich zdjęciach uwiecznia też piękno polskich krajobrazów i...kobiet.

org.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages