środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Startują Żeglarskie Grand Prix Mrągowa – Arkodach Cup!

2020-07-03 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-03 16:00:36)
Żeglarze powalczą o Grand Prix Mrągowa już po raz siódmy

Żeglarze powalczą o Grand Prix Mrągowa już po raz siódmy

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

Po pierwszych regatach na otwarcie sezonu czas wrócić do najważniejszego cyklu żeglarskiego w Mrągowie. Żagle na Czosie pojawią się ponownie już 4 lipca.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa będą świętować swoje 7 urodziny. Cykl, na początku planowany jako stricte przyjacielska idea zrzeszająca lokalne środowisko żeglarskie, przez lata urósł do rangi poważnych zawodów sportowych, w którym uczestniczą sympatycy żeglarstwa z całej Polski. – Mrągowska „Baza” wykreowała wielu wspaniałych żeglarzy, którzy później z biegiem czasu zniknęli z mapy Mrągowa, lub zaprzestali żeglowania. Niektórzy wciąż startowali jednak w regatach amatorskich m.in. na Warmii i Mazurach. – opisuje historię stowarzyszenia prezes Mateusz Kossakowski. – Na początku 2014 roku grupa sympatyków żeglarstwa: Dariusz Bałdyga, Karol Góralczyk, Adam Kalinowski, Grzegorz Wejkuć i Andrzej Bronicki uznali, że pora stworzyć cykl żeglarski w Mrągowie. Ja pojawiłem się chwilę później. Ten zapalnik spowodował, że jeszcze w tym samym roku zorganizowaliśmy pierwszy cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, a w tej chwili mamy już na koncie organizację blisko 40 imprez żeglarskich.

Pierwsze w tym roku regaty eliminacyjne Arkodach Cup, odbywające się z okazji Dni Mrągowa, zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych (w tym Marinery) oraz kabinowych. Planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy dookoła wyspy. W przypadku rozegrania wszystkich wyścigów najgorszy wynik z wyścigu krótkodystansowego zostanie odrzucony. – Ogłoszona pandemia pokrzyżowała nam nieco nasze tegoroczne plany. Ten sezon rozpoczynamy nieco później, ale wciąż zamierzamy zapewnić wszystkim obecnym wiele atrakcji i utrzymać wysoki poziom sportowy na wodzie – komentuje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na afterparty, które odbędzie się w Pensjonacie Wileńskim. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie. Godzinę później w samo południe rozpocznie się pierwszy wyścig.

Program regat:
9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo
11.00 Uroczyste otwarcie regat
11.10 Odprawa sterników
12.00 Start do regat
19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, afterparty: Pensjonat Wileński


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages