Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Snajperzy wystrzelali mistrzowskie medale [GALERIA]

2020-09-16 14:00:00 (ost. akt: 2020-09-16 12:04:13)
Michał Jaroszyński-Wolfram został Mistrzem Województwa

Michał Jaroszyński-Wolfram został Mistrzem Województwa

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W miniony weekend na strzelnicy w podkętrzyńskich Gałwunach rozegrano dwie imprezy, które zgromadziły strzelców z naszego regionu i nie tylko. W tym gronie z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy mrągowskiego "Snajpera"

Gospodarzem dwóch dni rywalizacji był Klub Strzelecki "Alfa" Kętrzyn. W sobotę, 12 września prawie 80 zawodników reprezentujących 14 klubów rywalizowało w III Memoriale Jerzego Cieśli. Był on m.in. propagatorem sportu strzeleckiego, założycielem i prezesem Klubu Strzeleckiego Garda Ostróda. - Od kiedy pamiętam, to zawsze interesował się tym sportem. Kiedy byłem dzieckiem zabierał mnie na strzelnicę i uczył przez zabawę - mówi jego syn Milan Cieśla, sędzia główny zawodów.

Tego dnia rozegrano dziewięć konkurencji, w tym aż cztery rodzaje strzelby. Mariusz Zuzga z mrągowskiego snajpera w trzech z nich nie miał sobie równych. Wywalczył złote medale zostawiając daleko w tyle swoich rywali. W czwartej konkurencji "załapał się" do pierwszej dziesiątki.

Jego klubowi koledzy też godnie reprezentowali sekcję, a w tzw. "Szybkim Billu" zdominowali czołówkę. Dariusz Romankiewicz zajął I miejsce w konkurencji "Karabin bocznego zapłonu klasyk (otwarte przyrządy celownicze)" oraz IV miejsce w konkurencji "Strzelba gładkolufowa – Szybki Bill". Łukasz Eidtner był piąty w kategorii "Strzelba gładkolufowa – Ready", trzeci w konkurencji "Strzelba gładkolufowa – Szybki Bill" oraz czwarty w konkurencji "Strzelba gładkolufowa – Trap - 10". Michał Cudakiewicz wystrzelał IV miejsce w konkurencji "Strzelba gładkolufowa – Not Ready" oraz szóste miejsce w "Strzelbie Gładkolufowej – Ready" Michał Jaroszyński-Wolfram był drugi w "Strzelbie Gładkolufowej Szybki Bill".

Niedziela, 13 września to było prawdziwe strzeleckie święto - Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego w Strzelectwie Sportowym, czyli najważniejsza impreza strzelecka na Warmii i Mazurach. Do rywalizacji stanęło 45 osób z dziewięciu klubów

- Zawodnicy naszego klubu zmierzyli się z konkurencjami zupełnie innymi niż w sobotę, choć równie wymagającymi. Było bardziej statycznie, a w miejsce dotychczasowego dowolniaka, była strzelba - komentują mrągowscy snajperzy. Dwóch z nich wróciło do domów z mistrzowskimi medalami. Ze złotem na piersi strzelnicę opuścił Michał Jaroszyński-Wolfram, który wystrzelał pierwsze miejsce w kategorii "Karabin sportowy – Ksp 20". Był również piąty w "Pistolecie centralnego zapłonu – Pcz 20." - Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zawody były bardzo fajnie przygotowane. Organizatorów znam od wielu lat, więc byłem pewien świetnego przygotowania i naprawdę się nie zawiodłem - komentuje mrągowski "Long Distance Shooter". Radosław Puszko zajął drugie miejsce w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu – Pcz 20" oraz czwarte w kategorii "Pistolet Sportowy – Psp 20".

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages