środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Trzech wojowników, trzy srebra i zero rdzy

2020-09-28 08:34:53 (ost. akt: 2020-09-28 08:53:00)

Autor zdjęcia: Fighters Team Mrągowo

SPORTY WALKI || 5-osobowa ekipa Fighters Team wyruszyła w sobotę na podbój Gdańska. Efekt? 3 srebra turnieju K1 First Clash. Emocji nie brakowało i w ringu, i poza nim.

— To była dla nas dość specyficzna impreza. Naszym priorytetem było sprawdzenie, w jakiej formie są nasi zawodnicy po wynikającym z wirusa tzw. "zamrożeniu" imprez sportowych — mówi trener Tomasz Kalinowski, który trójce swych wojowników asystował w narożniku wraz z Pawłem Szymańskim.

Okazję do sprawdzenia stanu "rdzy na rękawicach" otrzymali Szymon Dudanowicz (kat. 63,5 kg), Krzysztof Sobiszek (kat. 75 kg) oraz Tomasz Ponder (+95 kg). Wszyscy, w komplecie, uplasowali się w swych kategoriach na 2. lokacie.
Niewiele jednak brakowało, a najcięższy z naszych wojowników miałby nie "srebro", a puste ręce i wspomnienia pełne goryczy.

— Po walce, której stawką było wejście do finału, sędziowie orzekli jego wyraźną przegraną (0:3). Kompletnie nie odzwierciedlało to jednak tego, co działo się w tym pojedynku. Zgłosiliśmy więc protest, po którym jeszcze raz przeliczono punkty. Okazało się, że jednak powinien być remis — wspomina szkoleniowiec Fighters Team.

Zarządzono zatem dogrywkę. Pełen pozytywnej, sportowej złości Tomasz Ponder nie miał zamiaru ponownie oddawać werdyktu w ręce sędziów. Wykrzesał z siebie rezerwy sił, wrzucił wyższy bieg i "zamęczył" rywala kondycyjnie (w ruch poszła zwłaszcza seria niskich kopnięć). Przewaga, którą wypracował, nie pozostawiała już najmniejszych wątpliwości. To jego ręka powędrowała w górę w geście triumfu.

— Całość wyjazdu oceniam bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy dobrze rokują przed kolejnymi imprezami sportowymi. A jeszcze trochę ich będzie w tym roku. Oczywiście o ile znów nie przyjdzie komuś do głowy, by "zamrozić" sport — podsumowuje trener Kalinowski.

Kamil Kierzkowski

http://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages