Mrągowski policjant zwycięzcą Kętrzyńskiej Ligi Biegowej

2020-09-30 12:26:21(ost. akt: 2020-09-30 14:24:58)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” to cykl sześciu sportowych spotkań, jakie odbywały się na stadionie miejskim w Kętrzynie. W klasyfikacji końcowej zwycięzcą został policjant z Mrągowa sierż. szt. Rafał Syczew.
W czwartek, 24 września na stadionie przy ulicy Bydgoskiej w Kętrzynie po raz szósty i zarazem ostatni spotkali się biegacze uczestniczący w pierwszej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr”. Przez sześć odsłon tej imprezy biegowej przewinęło się około 200 biegaczy w różnym wieku. Ostatnie zmagania na bieżni zakończono nagrodzeniem najlepszych jej uczestników.

Zwycięzcą został policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie sierż. szt. Rafał Syczew. - Ponad dwa miesiące zmagań i twardej walki co dwa tygodnie, cała liga składała się z 6 startów na dystansie 1000 m. W całej lidze łącznie zdobyłem 597 pkt na 600 możliwych. Dla mnie całkiem nowe wyzwanie, nowy dystans, którego uczyłem się z każdym biegiem i cieszy to, że z każdym startem poprawiałem swój rezultat - podsumowuje swój start w Kętrzynie funkcjonariusz.