Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Mural ostatnim zadaniem zrealizowanym w ramach SBO 2020

2020-10-18 20:00:00 (ost. akt: 2020-10-18 17:54:32)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Zrealizowane zostały już wszystkie zadania w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2020. Ostatnim był mural w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły.

Mural z podobiznami patrona szkoły i nauczycieli pojawił się na jednej ze ścian Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Jego wykonawcą jest mrągowianin Mateusz Wilk, a całość powstała w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Oficjalne otwarcie muralu odbyło się 8 października z udziałem burmistrza Mrągowa, Stanisława Bułajewskiego. - Cieszę się z realizacji pilotażowego budżetu partycypacyjnego dla mrągowskich szkół. Zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz wspierających ich nauczycieli pokazuje, że warto realizować takie inicjatywy w Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych. Dlatego już za chwilę ruszamy z drugą edycją Szkolnego Budżetu Obywatelskiego - zapowiada burmistrz.

Mural jest ostatnim zadaniem zrealizowanym w ramach SBO 2020. Szkoła Podstawowa Nr 4 otrzymała 4360,35 zł na zakup i zamontowanie szafek szkolnych, z których uczniowie będą korzystali przez cały rok. Szkoła Podstawowa Nr 1 zrealizowała zadanie pod nazwą "Kącik relaksacyjny". Za kwotę 4200 zł zakupiono pufy, farby (niebieska i biała), poduszki, przenośny głośnik z wejściem USB i funkcją Bluetooth. Za 5000 zł. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego doposaży siłownię szkolną w dodatkowe elementy do ćwiczeń (ławeczki, hantle, wyciąg, bieżnia, atlas) oraz zakup monitora tv. Mikrofony bezprzewodowe, magnetyczne tablice wraz z mazakami, a także ławki na korytarz trafiły do Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”. W Zespole Szkół Specjalnych za kwotę 5 tys. zł. zakupiono: telewizor wielkoekranowy, pufy, przenośny głośnik z bezprzewodowymi mikrofonami, słuchawki i urządzenia pamięci masowej.

Łączna kwota Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2020 to 30 tys. zł. Na jedną szkołę mogło przypaść maksymalnie 5000 zł. Uczniowie do SBO 2020 zgłosili łącznie 18 zadań, na które oddano w sumie 2241 głosów.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages