Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Wybieramy "Samorządowca 2020". Piotr Piercewicz: Z dobrego planowania wynikają dobre rzeczy

2020-10-18 17:40:00 (ost. akt: 2020-10-18 17:52:34)

Autor zdjęcia: archiuwm UG Mrągowo

Niedługo miną dwa lata kadencji obecnego samorządu. Z tej okazji trwa nasz plebiscyt "Samorządowiec 2020". Wójt Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz pokusił się o podsumowanie dotychczasowych działań oraz przedstawienie planów na przyszłość.

- Miną niedługo dwa lata pana kadencji w roli Wójta Gminy Mrągowo. Co udało się panu przez te dwa lata zrobić?
- Przede wszystkim ustabilizowaliśmy finanse gminy, dzięki czemu możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość i planować kolejne inwestycje. Patrząc wstecz, udało się zrealizować kilka ciekawych inwestycji, m.in. budowy dróg w Szestnie, Ruskiej Wsi i Woli Muntowskiej, a lada dzień rozpoczniemy budowę drogi w Polskiej Wsi. Realizujemy także inwestycje wodno-kanalizacyjne, m.in. z pozyskanego dofinansowania w Bagienicach i Nowych Bagienicach, a także te z własnych środków w Nikutowie i Młynowie.
Niewątpliwie najważniejszym sukcesem jest pozyskanie środków na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szestnie. To kwota 6 mln zł, które uzyskaliśmy z Ministerstwa Sportu. Na tę inwestycję szukamy właśnie wykonawcy i chcemy ją rozpocząć w tym roku.

- Czy jest coś, czego nie udało się zrobić?
- Z pewnością jest kilka takich rzeczy, choć zasadniczo to, co planujemy udaje się w terminach zrealizować. Jednak z różnych względów nie udało się jeszcze przygotować i uchwalić zapowiadanego herbu Gminy Mrągowo, a także profesjonalnej strony internetowej. Te dwie, promocyjnie ważne rzeczy, to dla nas jeden z priorytetów.

- Jak samorząd odnajduje się w rzeczywistości w cieniu koronawirusa?
- Prócz dużego niepokoju w początkowej fazie, a także narastającego niepokoju przy obecnym wzroście zachorowań, zasadniczo jest dobrze. Oczywiście musieliśmy nieco ograniczyć wydatki, mądrzej je planować, ale póki co, nie odczuliśmy jeszcze drastycznie skutków pandemii. Nie wiemy co jednak czeka nas jeszcze w przyszłości i właśnie ta niepewność jest dla samorządów bardzo niekorzystna. Bo w tej materii ważna jest stabilizacja.

- Jakie plany ma an na przyszłość dla Gminy Mrągowo?
- Najważniejsze to skuteczność w pozyskiwaniu środków z zewnątrz i dobre gospodarowanie budżetem. Takie są plany na każdy kolejny rok. Z dobrego planowania i skuteczności w realizacji zawsze wynikają dobre rzeczy, w tym przypadku dobre dla mieszkańców.

Wojciech Caruk


Przyszła pora, żeby podsumować pracę naszych samorządowców. 21 października minie druga rocznica wyborów samorządowych. Głosować możecie państwo w trzech kategoriach: na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz starostów. W naszym regionie mamy 3 prezydentów i 47 burmistrzów i 66 wójtów.

Samorządowcy z powiatu mrągowskiego:

Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo - SMS o treści go.sm.130 na numer 7248
Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa - SMS o treści go.sm.105 na numer 7248
Agnieszka Kurczewska, wójt Gminy Piecki - SMS o treści go.sm.108 na numer 7248
Józef Maciejewski, wójt Gminy Sorkwity - SMS o treści go.sm.107 na numer 7248
Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek - SMS o treści go.sm.106 na numer 7248
Barbara Kuźmicka-Rogala, starosta mrągowski - SMS o treści go.sm.104 na numer 7248


Koszt 2,46 zł z VAT za SMS

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages