Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Sprzęt multimedialny trafił do potrzebujących

2020-11-23 20:03:46 (ost. akt: 2020-11-23 20:25:01)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie zakończyło realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

W ramach tego projektu dzieci z rodzin zastępczych otrzymały 69 laptopów z oprogramowaniem, każdy wyposażony w torbę i mysz, 44 słuchawki z mikrofonem, 44 drukarki, 9 telewizorów.

Wsparcie otrzymali także wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, którym przekazano 26 laptopów z oprogramowaniem, każdy wyposażony w torbę i mysz, 37 słuchawek z mikrofonem, 3 urządzenia wielofunkcyjne, 3 telewizory, 3 odtwarzacze audio, 1 projektor z ekranem.

Ponadto w każdym Domu dla Dzieci urządzone zostały miejsca kwarantanny, których wyposażenie kosztowało 12 520 zł. Rodzinom zastępczym i Domom dla Dzieci przekazano też środki ochrony indywidualnej o wartości 24 208 zł.

Łączny koszt realizacji projektu to 307 715 zł.

Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020. Rodzinom zastępczym i Domom dla Dzieci przekazano też środki ochrony indywidualnej w ramach innych projektów, w tym „Kooperacja – efektywna i skuteczna” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na terenie powiatu mrągowskiego funkcjonuje 46 rodzin zastępczych, w których opiekę i wychowanie znalazło 87 dzieci. Są także 3 placówki opiekuńczo – wychowawcze zapewniające opiekę 37 wychowankom.

W okresie trwania epidemii COVID – 19 w pieczy zastępczej umieszczonych zostało 25 dzieci, w tym 17 dzieci w rodzinach zastępczych i 8 dzieci w Domach dla Dzieci.

Źródło: PCPR Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages